TFF Başkanı Nihat Özdemir, yeni sezonda stat kapasitesinin yüzde 50, locaların ise yüzde 100'ü olmak üzere taraftarların statlarda maç izleyebileceklerini söyledi. Yabansı sınırı uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan Özdemir, "2021-2022 sezonunda uygulayacağımızı kulüplerimize 1 yıl önce bildirdik" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, "Stat kapasitesinin yüzde 50'si, locaların ise yüzde 100'ü olmak üzere artık taraftarlarımız statlarda maç izleyebilecekler" açıklamasını yaptı.


TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, kulüp başkanları ve genel kurul delegelerinin katılımıyla yapılan genel kurulda divan kurulu oluşturuldu. Divan başkanlığına Mehmet Büyükekşi seçildi. Gündem maddelerine geçilmesinin ardından İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Gündemin 16. maddesi olan TFF statüsünün değiştirilmesi verilen önergeyle gündemden çıkarıldı. Tahkim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Uzlaşmazlık Çözüm Kurulunun seçimle göreve gelmesine ilişkin önerge ise oy çokluğuyla kabul edilerek genel kurul gündeminin sonuna eklendi.

ÖZDEMİR'DEN AÇIKLAMALAR

TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Özdemir, açıklamasında, "Stadyum kapasitelerinin yüzde 50'si, locaların yüzde 100 olmak üzere taraftarlarımız bu sezon maç izleyebilecekler. Salgının seyrine göre futbol ailemiz için her türlü kolaylığı sağlayacağız" ifadelerini kullandı. Yabancı oyuncu sayısı konusuna değinen Özdemir, "Yeni yabancı sayısı kararını geçen sezon uygulayacaktık, sizlerden gelen talep nedeniyle bunu erteledik. 2021-2022 sezonundan itibaren bu kararı uygulayacağımızı sizlere bildirdik. Amacımız tüm kulüplerin planlamalarını buna göre yapmasıydı" diye konuştu. Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda Kulüpler Birliği ile mutabık kaldıklarını kaydeden Özdemir, "Kulüpler Birliği'nin uzun zamandır gündeminde olan Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda mutabık kaldık. TFF'nin kanunen sahip olduğu yayın haklarının, kurulacak Süper Lig A.Ş'ye devredilmesini TFF olarak destekliyoruz" dedi.

TARAFTARLAR BU SEZON MAÇ İZLEYEBİLECEK...'

Stadyum kapasitelerinin yüzde ellisi, locaların yüzde yüzü olmak üzere taraftarlarımız bu sezon maç izleyebilecekler. Salgının seyrine göre futbol ailemiz için her türlü kolaylığı sağlayacağız. A Milli Takımımız, yoğun bir dönem geçirdi. Elemelerde Hollanda ve Norveç'i yendiğimiz ve zirve yaptığımız dönem, EURO 2020'de bizi üzen sonuçlarla tamamlandı. EURO 2020'den gerekli dersleri aldık ve rotamızı Dünya Kupası'na çevirdik. Hocamız Şenol Güneş ve oyuncularına güveniyoruz.

"ZEMİN KONUSUNDA YAPTIRIMLAR UYGULAYACAĞIZ"
2022-2023 sezonu ile birlikte TFF 1. Lig'de de VAR uygulamasını kullanmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz sezon statların çimleri çok konuşuldu. Bu konuda kararlar aldık, yaptırımlar uygulayacağız. Sizlerin de desteğiyle bu sorunları çözeceğiz. Uluslararası rekabette de daha güçlü olmamız gerekiyor.