Susurluk Belediyesinin ücretsiz yaz spor kursları devam ediyor. Gençlerin ve çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri, spora teşvik edilmeleri ve zamanlarını daha faydalı geçirebilmeleri amacıyla 4-15 yaş gruplarına verilen kurslar yoğun ilgi görüyor.

Çocuklar haftada 2 gün faal olarak kurslara devam ederek yaz tatillerini spor yaparak geçiriyor. Pandemi nedeniyle uzun süre evde kalan çocuklar, uzman antrenörler eşliğinde keyifli ve verimli vakit geçiriyor, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor. Yaz kurslarından faydalanan çocukların forma, şort, tozluk gibi kıyafetleri belediye tarafından ücretsiz veriliyor ve gidiş-dönüş olmak üzere ücretsiz ulaşım imkânı da sağlanıyor. Yaz kurslarına gelen çocukların velileri, Susurluk Belediyesinin çocuklar için sağladığı imkânlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdiler. Yaz aylarında çocukların dolu dolu ve eğlenerek zaman geçirdiklerini ifade eden veliler, kursların ve ulaşımın ücretsiz olmasından dolayı memnun olduklarını belirterek Belediye Başkanı Nurettin Güney’e teşekkür ettiler. Belediye Başkanı Nurettin Güney, kursların oldukça hijyenik ortamlarda verildiğini ifade ederek,  kurslar sayesinde çocukların fiziksel gelişiminde olumlu gelişmeler olacağına inandıklarını söyledi.

Başkan Güney; Yaz kurslarımızda birçok spor dalında eğitimler veriyoruz. Kurslarımız sayesinde çocuklarımız hem eğlenerek öğreniyor hem de kendilerini geliştirme adına bir fırsat yakalıyor. Çocuklarımıza güzel bir gelecek sunmak amacıyla elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.