Balıkesirspor’un ligin 2. yarıdaki transfer tahtasının açılması ve transferlerin yapılmasında camiaya maddi destek veren iş adamı Uğur Öztürk, şimdi ise “Paramı verin ben bu işte yokum” demeye başladı..

Bu güne kadar tanınmayan ama Balıkesirspor’a yaptığı 5 milyon gibi bir maddi destek sonrası tanınır hale gelen müteahhit Uğur Öztürk bir dahaki sezon için veririm dediği maddi katkıdan vaz geçip şu ada kadar içeri verdiği parayı da geri istemeye başladı..

Konu ile ilgili olarak Balıkesirspor Başkanı Ümit Arslan; “ Bizim için öncelik Balıkesirspor’un çıkarladır.  Camiaya destek veren Uğur Öztürk’e her fırsatta teşekkür ettim. Uğur Öztürk denen şahıs devre arısında bu maddi katkıyı sağlarken, bir dahaki sezon için 20 milyon daha katkı sağlayarak başkan olmak istediğini beyan etmişti. Bende kendisine böyle bir katkı verecek olması durumunda hemen kongreye giderek camianın çıkarları doğrultusunda başkanlığı bırakabileceğimi belirtmiştim. Ama bugün için  gelinen noktada Uğur Öztürk kafasını malum kesim karıştırmış olmalı ki; şimdi; “Ben para mara vermem, içeri verdiğim 5 milyonu da bana hemen ödeyin diyor. Balıkesirspor’da düne kadar kimsenin parası kalmadı, yarın da kalmayacaktır. Tabiki kendisinin verdiği desteği inkar etmeyiz ve teşekkür ederiz ama kafasında başka fikirleri varsa o zaman Balıkesirspor’un çıkarları için set çekeriz.. Bu sezon işimizin çok daha zor olacağının bilincindeyim. Bu nedenle asla koltuk sevdam olmaz, eğer biri veya birileri ceplerine 20 milyon koyar ve aday oluyoruz derlerse hemen kongre kararı alırım ama hiçbir katkı sağlamadan kongreye git biz yöneteceğiz derlerse bunda art niyet ararım. Balıkesirspor bu şehrin ortak değeri. Ben büyük zorluklara karşı mücadelemi sonuna kadar sürdürdüm sürdürmeye de devam ederim ama dediğim gibi önümüzdeki sezon çok daha zorlu, ben ve yönetimdeki ekibimiz geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine büyük bir mücedele ile yolumuza devam ederiz ancak  bu kentin ileri gelenlerininde camiaya sahip çıkması gerekli”dedi..