"Söyle bakamyım çocuğum büyüyünce ne olcen..?"

-Doktor
Doktordan satılık oto.. (araba 20 yaşında ama doktordan olunca sanırsın fabrikasyon)


"Bizim kızı nice doktorlar istedi de vermedik..

'
Meslek öyle meslekki çocuk doğar doğmaz ilk hedef. Sonrasını hayat koşulları belirliyor. 
Bilinç altında, öncelikle mesleki çıtasının bu kadar yukarıda olmasının nedeni doktorların çok kazanıyor olması..!
 Işte bu çok kazanan algısının üzerine yapıştığı bazı profesörlük mertebesine kadar yükselmiş 135 doktora 2004 yılında "hayatta her şey para değil. Önce insanlık" diyerek  'fakir hastaları ücretsiz muayene ettikleri' için haklarında  soruşturma başlatılmıştı..
O zamanda iktidar olan bugün ki iktidar  prof.dr ler hakkında soruşturmanın gerekçesini;
"Bedava hasta bakarak, döner sermayeyi zarara uğratmak..." olarak açıklanmıştı..
Haklarında 'fakir fukaradan para almıyorlar' diye soruşturma acılan bu prof dr'ler savunmalarında, "Döner sermayeden para alan kim?
Fakirden para  almayan biz doktorlar.
E o zaman bu döner sermaye zararının kime zararı var ki?" demişlerdi. 
O zamanki Sağlık Bakanlığı soruşturmayı öyle geniş tutmuştu ki bu prof dr'lerin 7 sülalesini araştırmış, yakınlarından birini muayene edip para almamış olabilirlermi diye.Sandılarki bedava dağıttıkları satranç takımını kapan okur yazar kesinidir doktor yakınları..! Hani bedava ya turp gibiler kemoterapi olmuslardır..!
Neyse lafı fazla uzatmadan neticeye gelelim.Önceki gün zamanın da fakir fukaraya ücretsiz baktığı için hakkında soruşturma açılan o doktorlardan birisi olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi  Prof.Dr Murat Dilmener korono virüs nedeni ile hayatımı kaybetti. Zamanın da hakkında soruşturma açan lar  arkasından timsah gözyaşı döktü..!