Balıkesirspor puan ve ligde aldığı yer açısından sıkıntılı gibi gözükse de aslında panik yapacak bir durum yok..

Şöyle ki; Eskişehir ve Ankaraspor'un ligde kalmaları çok zor gözüküyor.. Hemen onların üstündeki Akhisarspor aldığım çok sağlam duyumlara göre dağılma sürecinde. Akhisarspor'da 7/8 futbolcu devre arasında gitme planları içinde..

Boluspor ise geçtiğimiz sezon yaşadığı hayal kırıklığını halen devam ettiriyor.. Bir türlü bu ligi kaldıracak bir takım oluşturamayan Yarenler'de ligin sonuna kadar sıkıntılı günler geçirecekler..

Bu takımların dışında bizim üstümüzde olan 2 maç eksikli Adanaspor, Menemenspor ve Ümraniyespor takımlarından Adanaspor'un yukarı doğru tırmanışa geçeceğini düşünüyorum. Menemenspor ile Ümraniyesphor ise ligin sonuna kadar sıkıntılı olacaklar..

Hele ki; Ümranispor'da Akhisarspor gibi dağılma sürecine girebilir. Özellikle belediyenin desteğini çekmesinden sonra sadece ve sadece 35 delegesi olan Ümraniyespor hem maddi hem de manevi açıdan yalnızları oynuyor..

Balıkesirspor ise özellikle Cihat Arslan'ın gelişiyle birlikte futbol olarak gözle görülür bir ölçüde iyileşme gösteriyor.. Keçiören ve Samsunspor maçında bunu gördük..

Tabi ki Balıkesirspor'da özellikle son iki maç sonrası eldeki mevcut kadroyu korumak ve kafaların sağlıklı olması için futbolculara bir miktarda olsa ödeme yapabilmeli. Yerel siyasi erk; 'Türkiye'yi doyuran il' olarak tanıtım peşindeyken en değerli markası Balıkesirspor açlıktan ölmemeli..!