Bugünkü Haberler

ÜMRANİYE DEFANS HATTI

Bugün Balıkesir Baltok en nihayetinde seyircisi ile buluşuyor.

İlk 4 haftada topladığı 5 puanla ligin 11. Sırasında yer alan Balıkesirspor Baltok, eğer Ümraniyespor maçından 3 puanla ayrılabilirse çok önemli bir virajı kazasız belasız atlatmış olacak.

Her zaman demişimdir teknik adamların işine burnumuzu sokmak abesle iştigal olur..Ama şu gerçeği de bir kenara not edelim. Bizimde işi yorumculuk..

Ümraniyespor’un geçen sezondan en büyük farkı defans hattındaki kademe hataları. Geçen sezon ligin en sağlam defans hattına sahip üç beş takımından birisi olan Ümraniyespor bu sezon defans hattında büyük sıkıntılar yaşıyor. Öncelikle ön liberoları Timur Temeltaş kademe hataları yapan ve ağır bir futbolcu.Beli dönmüyor, geri dönüşlerde sıkıntı yaşıyor. Ümraniye’nin bu sıkıntılı hattından forma şansı bulursa ( ki bu saatten sonra bulması şart.) Mehmet Boztepe gibi seri bir isim çok pozisyon yaratabilir. Stoperleri  Aaron ise sert bir yapıya sahip olmasına rağmen ikili pozisyonlarda adam kaçırıyor. Fizik gücü yüksek olan Aaron ilk top çıkışlarında ise pozisyon hatası yapıyor. Bir başka stoperleri Merthan ise takımın en tecrübeli isimlerinden. Defans hattındaki hataları kapamak için fazla efor harcıyor maçın son 15 dakikalık diliminde oyundan düşüyor.

İşte böyle bir defans hattına sahip olan Ümraniyespor kilidini açmanın formülü orta sahadan ara paslarda Ümraniyespor defans arkasına sarkmak ve hücum hattını kalabalık tutmaktan geçiyor. Eğer Giray Hoca bu taktiği uygularsa Balıkesirspor Baltok kendi saha ve seyircisi önünde çok farklı bir galibiyete imza atabilir. Yok eğer ilk 4 haftada olduğu gibi oyunu kendi yarı sahasında kabullenip karşı ataklar ile gol ararsa avcunu yalar..!


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa