Bugünkü Haberler

ÜMRANİYE-DENİZLİ-RİZE BALKES’İN KADERİ REİS’İN CEBİNDE

Balıkesirspor Baltok iki maçlık seri galibiyet ile bir anda tırmanışa geçerken şimdi önünde çok önemli iki lig ve birde kupa maçı var. Bu Çarşamba günü Ümraniyespor ile yarım kalan hesap görülecek, ardından da ligin ilk iki adaylarından Denizlispor ile Atatürk Stadı’nda karşıkarşıya gelinecek. Aralık ayının ilk haftasında ise Rize deplasmanında Türkiye Ziraat Kupası’nın 5.tur ilk maçına çıkılacak.

Böyle bir yoğun maç trafiğinin olduğu zamanlama diliminde Balıkesirspor Baltok için bence çok daha önemli olan süreç AK Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanını açıklama sürecidir.

Hepimizin malumu göbeğinden maddi olarak AK Parti’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan kırmızı beyazlı camia gelecek planlarını AK Parti’nin Balıkesir için alacağı karara göre belirleyecektir..

Siyasi kulislerden sızan bilgilere göre Cumhur İttifakının yerelde de kurulması anlamında ki çalışmalarda MHP Balıkesir Büyükşehir’i istiyor. Eğer bu iddia doğruysa MHP’nin  Balıkesir’de kazanma şansı sıfır. O zaman CHP’nin adayı Ahmet Akın göbeğini kaşıya kaşıya ipi göğüsler. Ve şu anda ne CHP teşkilatı nede adayları Ahmet Akın, Balıkesirspor Baltok’tan bir haber. Taraftar dahi değiller..!

Ve bir şekilde 31 Mart tarihine kadar Büyükşehir koltuğunda oturacak olan Zekai Kafaoğlu’ndan da bu saatten sonra Balıkesirspor Baltok için kafa patlatmasını beklemek abesle iştigal olur..!

Kısaca demem o ki; Balıkesirspor Baltok’un en azından bu sezonu kazasız belasız atlatabilmesi için objektif olarak tek adres AK Parti’nin mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu göstermesidir. Diğer her türlü  olasılık ilerleyen günler için büyük sıkıntı anlamı taşır..Sözün özü Balkes’in kaderi Reis’in cebinde..


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa