Nazik yerini sıcacık koltuktan kaldırmayıp maça gelmeyen, ama sosyal medyada uzman kesilenler(!) Altay maçı öncesinde Ali Tandoğan’ı hedef tahtasına oturtup “intikam zamanı’ gibi ipe sapa gelmez paylaşımlar yapıyorlar..

Ali Tandoğan bu takımdan giderken yanlışları olmuş mudur..?

Olmuştur.

Peki bu takıma iyilikleri  var mıdır..?

Fazlası ile..

Mesela giderken 250 bin lira alacağını ‘tek kalemde’ silmiştir.  Balıkesirspor’a 25 lira bağış yapmayan klavyeciler, 250 bin lirayı silmiş birine atar gider yapamaz kardeşim..

Ali Tandoğan bugün için Altay’dadır. Belli mi olur, yarın öbür gün bir bakarsın yine Balıkesirspor’un başında olur. Zaman ve şartlar neyi getirecek biliyor muyuz..?

NİYETİ KÖTÜ OLANIN

Ali Tandoğan iyi niyet çerçevesinde bu takımdan gitmiştir. Burasını anladık değil mi.?

Şimdi diğer gidenleri mercek altına alalım.

Öncelikle yine iyi niyetle gidenlere bir bakalım.

Örneğin Mehmet Boztepe. Futbol yaşantısının sonlarına doğru tüm fedakarlıkları göstererek Balıkesirspor’da kalmak istemişse de gerekli ilgi kendisine gösterilmediği için içi buruk bir şekilde Menemenspor’a gitti. Gittiği günden bu yana takımın değişmezi oldu. Yine onunla beraber Balıkesirspor’dan iyi niyet çerçevesinde ayrılan Muhammed Ali Doğan’da Menemenspor’da zaman zaman ilk 11’de sahada yer alıyor ve iyi işler çıkarıyor.

Yine Balıkesirspor’dan giderken 850 bin lirasını silen Glumac, Ümraniye’de gittiği gibi formayı sırtına geçirdi. Sadece bu hafta sarı kart cezalısı olduğu için oynamadı..

Balıkesirspor’dan alacağı olan 500 bin lirayı tek kalemde silen ve 2.lig ekiplerinden Samsunspor’a giden Halil İbrahim Çolak, her maçta sonradan oyuna giren isim oldu. Takımının Pendikspor’u 2-0 yendiği karşılaşmada attığı gol ve sergilediği futbolla maçın yıldızıydı.

Şimdi gelelim sıkıntılı gidenlere.

Önce bizim çocuklardan Oğuzhan’la başlayalım.. Süper Lig’den düşmesi kesin gibi gözüken Kayserispor’a giderken kimseye haber vermedi. Babası, Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı’ya sosyal medya üzerinden; “açtırma ağzımı, söyletme kötüyü” gibilerinden atar gider yaptı. Bizim çocuk Oğuzhan 5-1 mağlup oldukları Alanyaspor maçında yedek kulübesinde oturdu. Ankaragücü maçında ilk 11’de sahaya sürüldü. Alihan’ın 68 dakikada attığı golde yaptığı kademe hatası ile takımının sahada altın değerinde 2 puan bırakmasında baş rol oynadı..!

Yine bizim çocuklardan Uğur Aygören. Balıkesirspor’da zorunluluktan futbolcu oldu(!) Sonra ilk havalananlardan dı(!) Karagümrük’e gitti.  O gün bugün değil forma ilk 18 yüzü göremiyor..

Yine bizim çocuklardan Furkan..

Balıkesirspor’un içerde Altınordu ile berabere kaldığı maçta topu her ayağına alışında geriye dönmesi ile mesaj verdi(!). Devrede alacağını UÇK’ya verip Altınordu’ya gitti ve yedek kulübesinde oturuyor..!

Kaptanlık pazu bantını teslim ettiğimiz Bülent Cevahir sezon sonunda gemiyi  ilk terk edenlerden oldu.. Balkes’in transfer yasağının kaldırılmasında öylesine ayak diretti ki, en sonunda Kaptan Vuko’dan alınan borç para ile Bülent’e para gönderildi ve transfer tahtası 5 dakikalığına açılıp şu andaki kadro şekillendirildi. İşte o çileli saatlerin yaşanmasına neden olan Bülent Cevahir şu anda Karagümrük’te kızağa çekilmiş durumda. Oturduğu kulübede tarihi Vefa Stadı’nın surlarını seyrediyor..!

Yine yokluktan takımda tutulan Cüneyt Köz, sezon başında gemiyi alacağı baki olarak terk edenlerdendi.. Gittiği günden bu yana Bursa’da konu mankeni..!

Bülent’in vardığında yedek kulübesinde ‘turşusu kurulan’ Doğa  sezonun en iyisiydi. Parladı parladı, tam ona ihtiyacımız olduğu zaman üç-beş kuruş fark için Altay’a gitti, kulübeye oturdu..!

Bir başka Kaptan Okan Alkan, ligin ikinci yarısında tercihini Adanademirspor’dan yana kullanıp bavulunu topladı. Takımının Boluspor maçında ilk 11’de sahaya çıktı. 2-0 öndeyken rakibin 86 ve 90+5 attığı her iki golde de yaptığı iki kritik hata ile baş rolü oynadı..