Dinkçiler Mahallesi’nde bir binada sobadan fırlayan közden çıkan yangın, iki ailenin evlerini küle çevirdi. Yangında 40 günlük bebeğini zorlukla kurtaran Ozan Canım, bir yandan ailesini kurtardığına sevinirken bir yandan da Ramazan ayında başlarını sokacak bir evlerinin olmadığına üzülüyor.

Mağdur ailelerin yardımına ilk koşturan ise Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı oldu. 


Dinkçiler Mahallesi’nde sobadan fırlayan közün eşyaları ateşe vermesiyle çıkan yangın Ozan Canım ve bir üst katta oturan abisinin evini küle çevirdi. Yangının birden alevlenmesiyle 40 günlük bebeği ve eşini zorlukla dışarı çıkaran Ozan Canım, bir taraftan ailesine zarar gelmediği için sevinirken bir yandan da canını tırnağına takarak aldığı ve halen taksitini ödediği eşyaları yangında kullanılmaz hale geldiğine üzülüyor. Ramazan ayından bir gün önce evsiz kalan Canım ailesi, hayatlarına yeniden başlamak için Balıkesirlilerden gelecek yardım elini bekliyor. 

KOMŞULARI LOKMA HAYRI DÜZENLEDİ


Yangında ailesine bir zarar gelmemesinden teselli bulduğunu söyleyen Ozan Canım, “Ailemle birlikte oturma odasında öğle yemeğimizi yiyorduk. Evimiz sobalı olduğundan dün aniden bastıran lodosta geri tepti ve evin içerisine köz fırladı. Sobanın yanı başında 40 günlük bebeğimin beşiği vardı ve köz oraya sıçradı. Ben yerden kalkıp çocuğumu kucaklıyasıya kadar köz aleve döndü. Ateşi söndürmeyi denedim ancak eşyalar tutuşunca kontrol edemedim. Ailemi son anda dışarıya çıkardım. Ev gözlerimin önünde küle döndü. Ailemin canına bir zarar gelmediğine şükrediyorum.  Komşularımız bizim bu yangından sağ çıkmamızdan dolayı lokma hayrı düzenlediler. Bugün burada şükür lokması için değil de ağıt için toplanabilirdik. Yangından sonra birçok kişi aradı geçmiş olsun dileklerini iletti. Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı, arayıp yardımcı olacağını belirtti” dedi. 


YANAN EŞYALARIN TAKSİTLERİ DEVAM EDİYOR


Yangın sonrasında eşinin psikolojisinin bozulduğunu ve 40 günlük bebeğiyle ailesinin evine gittiğini dile getiren Ozan Canım,  tek istediğinin yeniden başlarını sokacak bir eve yerleşmek olduğunu söyledi. Evlenirken kısıtlı ekonomik şartlar altında ev eşyalarını aldığını, yanan birçok eşyanın borçlarının devam ettiğini söyleyen Canım, “Bir yıl önce canımızı tırnağımıza takarak eşyalarımızı alarak evlenmiştik. Birçok eşyamın taksiti hala sürüyor. Yangında tüm eşyalarımız küle döndü. Eşimin psikolojisi bozuldu. Yangın sonrasında kayınpederimizde kalıyoruz. Tek isteğimiz yeniden başımızı sokacak bir eve geçmek. Ancak şu anda bunu yapabilecek maddi durumum yok. Benim bir üst katımda da abim oturuyor. Onun da eşyaları yangından kullanılmaz hale geldi. İkimiz de evlerimizde yaşamıyoruz. Çatı katında bakımını yaptığım 18 güvercinim yangın dumanından telef oldu. Onları kurtarmaya vaktim yetmedi.” dedi. Maddi durumları iyi olmadığı için komşularının ve hayırseverlerin maddi ve ayni yardımlarıyla hayatlarına devam eden Canım ailesi Balıkesirlilerden gelecek yardımları bekliyor. Canım ailesine yardım etmek isteyen vatandaşların TR56 0006 7010 0000 0052 5688 22 numaralı İBAN adresine yardım ulaştırabileceği ve 0538 496 61 33 numaralı telefon numarasından mağdur Ozan Canım’a ulaşabilirler. 

HASAN AVCI MAĞDUR AİLELERİN YANINDA 

Altıeylül Eylül Belediyesi, evleri yangından kullanılmaz hale gelen Canım ailesine hiç vakit kaybetmeden yardım eli uzattı. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ekiplere talimat vererek Canım ailesine gıda, giyim ve eşya yardımı başlattı.  Mağdur ve ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını kaydeden Avcı, “ Gücümüz ve imkanlarımız dahilinde, sosyal belediyecilik ilkesi gereği vatandaşlarımıza yardım eli uzatmaya, onlara her konuda ALGEM birimimiz ile destek ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Evi yanan ailemizle ilgili talep bize gelir gelmez hemen harekete geçtik. Ailelerimizi biran evvel ihtiyaçlarına kavuşturacağız. Altıeylül Belediyesi olarak yapıl ve onarım çalışmalarına başlayacağız. En kısa süre içinde bu onarım ve bakım çalışmalarına hız kazandırarak ailelerimizi bir an önce yuvalarına kavuşturup bu mağduriyetlerini ortadan kaldıracağız” dedi.