Bir hafta sonra Balıkesirspor kendi evinde karşılaşacağı Boluspor maçı ile 2021-2022 sezonuna merhaba diyecek..

Tabiki bu 2 maçtan alınacak netice ‘merhaba’nın hemen ardından;  “ bize yavaş yavaş müsaade” ye de dönebilir..!

Şöyle ki; Ligin ilk 2 maçından sonra önce bay takım olacağız ve ardından da milli maç arası verilecek. Balıkesirspor ligin ilk 2 maçından sonra 3 hafta boş geçecek..

Şimdi gelelim ilk 2 maçın önemine..

Öncelikle ligin ilk maçı Boluspor maçı hem ligin başlangıç maçı olması hemde kendi seyircimiz önünde olması nedeni ile ayrı bir önem taşıyor.. Şu ana kadar transfer tahtasını açamamış birkaç ekipten birisi olmamızdan dolayı bu maçta favori doğal olarak Boluspor.. Boluspor ise hepimizin bildiği gibi çok güçlü bir ekip kurdu.. Eğer Balıkesirspor eldeki mevcut kadro ile Boluspor’u devirirse bu çok büyük bir moral motivasyon sağlayacaktır.. Beraberlik ise işi idare etme olarak yorumlanabilir.. Mağlubiyet ise daha ligin başından şapkayı önümüze koymamız gerektiğini gösterir..

Boluspor maçından sonda ligin en güçlü ekiplerinden birisi olan ve geçen sezon Süper Ligi burun ucuyla kaçıran Samsunspor deplasmanı var.. Hayal kurmamak gerek bu maçtan 1 puan çıkarmak mucize olur..!

Durum ve şartlara bakıldığı zaman Balıkesirspor’un bu sezon işinin çok ama çok zor olduğunu hepimiz biliyoruz.. Transfer tahtasını açıp tüm para tura işlerini çözeceğiz diye aday olarak yönetime gelen Özgür Yılmaz ve ekibinden bu söylemlerinin arkasında durmasını bekliyoruz..