Balıkesirspor bu sezon kümede kalacaksa önündeki Denizlispor deplasmanı ve sonrasında da içerde oynayacağı Bursaspor maçlarından mutlak galip gelmek durumunda.

Galip gelemezse de en azından bu 2 maçtan 4 puan çıkarmalı.. 
Bu sezon hem Denizlispor hemde Bursaspor bizim gibi zor günler geçiriyor.. Her iki ekipte her ne kadar transfer tahtalarını açıp belirli mevkilere takviye yapsalar da şu ana kadar gösterdikleri performans tehlike çanlarının çaldığının işareti..
Bu hafta deplasmanda karşılaşacak olduğumuz Horozlar bizden bir maç ve bir puan fazlası ile iki basamak üstümüzde 15. sırada yer alıyor. 
Bu maçtan 3 puanla ayrılmamız durumunda Denizlispor haftaya bay olacak ve Horozlara 2 puan fark atmış olarak Bursaspor önüne çıkacağız. Ligde bizim bir altımızda 5 puana sahip olan  Bursaspor ise bu hafta evinde Boluspor’u konuk edecek. Bursa’nın bu maçtan eli boş dönmesi durumunda bizim hem Denizlispor hemde Bursaspor’dan alacağımız 6 puan her iki ekibi de yangına atıp biraz nefes almamızı sağlayacak..
Bu değerlendirmeye göre Balıkesirspor için bu sezon en önemli iki hafta önümüzdeki iki hafta gibi gözüküyor.. 
Ne yapıp yapıp hem Denizlispor deplasmanından, hem de içerde oynayacağımız Bursaspor maçlarından puanlar almak durumundayız. Aksi neticeler Balıkesirspor’un ligin 10.haftasında havlu atması anlamı taşır ki; bu bizim için ilerleyen haftalarda ızdırap olur..!