En nihayetinde lig bitti..

Adanademirspor ile Giresunspor Süper Lige uçarken, yılların marka takımları Eskişehirspor, Ankaraspor ve Akhisarspor ise belkide geri dönülmez bir yola girip 2.lige düştü..

Balıkesirspor ise bu sezon onca kumpas ve ayak oyunlarına rağmen ligde kalmayı başardı..

Özellikle Başkan Ümit Arslan'ın her türlü yanlış ve çıkar odaklı davranışlar karşısında gösterdiği dik duruş kentin en değerli markasının bu ligde kalmasında en büyük etken oldu..

Şimdi gelelim 'bir dahaki sezon ne olur..?' sorusunun cevabına..

Öncelikle ligin 2.yarısında ciddi bir para desteği veren Uğur Öztürk'ün aklını çelip, bu desteği geri çekmesini sağlayanları Balıkesir çok iyi tanımalı..Onlar içimizde ki İrlandalılar..!

 

Ben ise bu gelişmeye; "Her şerde bir hayır vardır" şeklinde bakıyorum..

5 milyon destek ile Balıkesirspor'un neredeyse tapusunu isteyen Uğur Öztürk'e şunu hatırlatmakta fayda var..Balıkesirspor 'un bugün için marka değeri 80 milyon..Sen 5 milyona bu işi bitirmek istedin..!

Şimdi olması gereken ise bu saatten sonra Balıkesirspor manevi değeri kadar maddi değerininse farkına varmak..

Bizimle neredeyse aynı şartlarda lige başlayan Giresunspor'u buna örnek gösterebiliriz.

Sezon öncesi bizim kadar borcu olan ve transfer tahtası kapalı olduğu için ilk maçta Balıkesirspor karşısına genç takımla çıkıp 3 yiyen Giresunspor daha sonra destek ile tahtayı açıp nokta transferlerle bugünlere geldi..

Önceki gün Süper Lige çıkan Giresunspor' un bu sezon cebine nereden baksan 500 milyon para girecek..

Şunu demeye getiriyorum; para tura işlerini çok iyi bilen Balıkesirli iş adamlarının  karşılarında akıllı işler yapıldığında 500 milyon kazandıracak bir fabrika var ama onlar sadece bakıyor..!