Balıkesirspor’un U19 takımı TFF Gelişim Liginde harikalar yaratmaya devam ediyor.. Samsunspor gibi ‘para babası’ bir camianın arkasından ligde 2.sırada yer alan ‘bizim çocuklar’ Balıkesirspor’un geleceğinin parlak olduğunun bir göstergesi.

Bugün Altınordu Akademi ile başlayan futboldaki alt yapının ne kadar önemli olduğu artık tüm takımların kabul ettiği bir olgu..

Peki kulüpler alt yapıya gerekli önemi veriyor mu..?

Maalsef..

Balıkesirspor’da ise bu sezon özellikle Başkan Ümit Arslan’ın gayreti ile alt yapıya ayrı bir önem veriliyor.. Başkan Ümit Arslan, Balıkesirspor’un geleceğinin teminatı olan ‘bizim çocuklar’ için bundan önceki başkan ve yöneticilerin pas geçtiği bir çok konuyu atlamadan hayata sokuyor..

Bugün için neredeyde Türk ekonomisi gibi ‘dışarıya bağımlı olan’ futbol kulüplerinin kendi tarlasından yetiştirdikleri ile yaşama devam etmesi gerektiği bilincinde olan Başkan Ümit Arslan, özellikle bu sezon için alt yapıdaki futbolcular için ileriye dönük olarak bir çok projeyi hayata geçirmenin derdinde..

Tabiki bu sadece Başkan Ümit Arslan’ın derdi olmamalı.. Balıkesirspor geleceğini inşaa etmek istiyorsa bu memleketle kazanan, ekmeğini yiyen ve suyunu içen kelli felli iş insanlarınan da, şehrin en değerli markasının yaşaması için gerekli desteği sağlaması şart..