Türkiye Perakendeciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı bugün bazı açıklamalarda bulundu. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Gelen Başkan Yardımcı Ali Kaya da son dönemde ekonomide meydana gelen gelişmelere dair değerlendirmeler yaptıklarını ifade etti.

Market raflarındaki ürünlerin fiyatlarının ilk aşamada yüzde 20-30'a kadar indiğini ve bir ay sonra da fiyatların yüzde 40 aşağı ineceğini tahmin ettiklerini aktaran Kaya, konuya dair olarak "Şu anda yüzde 30'a yakın fiyatlar indi ve inmeye devam edecek. Çünkü inmek, indirmek zorunda. Yeni fiyatlı ürünler daha bitmediği için ilk başta yüzde 30 ile başladı. Bir aylık süreçte kurun böyle devam etmesiyle yüzde 40 daha iner. Buna temel gıda ve temizlik dahil." açıklamasında bulundu. 

Fiyatların fahiş oranlarda yükselmesinin sebebi olarak kur ve stokçuluğu gösteren Kaya, tüketicilerin zarar görmemesi adına sektörün “zararına bile” uygulamalarda bulunduğunu kaydetti. Sözlerine kurun değerlenmesi ve geriye gelmesi sonrası piyasada adeta ‘bahar’ havası yaşandığını belirterek devam eden Kaya, "Ocak ayındaki siparişlerimizi iptal ettik, yani onlara da tepki gösterdik. Fiyatlarımızı yeni fiyata uyarlasınlar." dedi.

Yani kısaca sözde yüzde 40 indirim olması bekleniyor ki bu da fiyatlarda eskiyi mumla ararız demek....

Hala çıkıp diyorlar ki stoklar bitsin...

Bitsin de  güzel ülkemde zam lirayla...

İndirim kuruşla....