Kripto para borsası Binance'e siber saldırı gerçekleştirildi.

BNB Chain'in Twitter hesabına baktığımızda, konuyla ilgili çalışmaların hala devam ettiğini, saldırıların püskürtülebilmesi için BNB Chain'e yönelik güncellemeler yapıldığını görüyoruz.Binance'te işlem kayıtlarını gösteren BscScan'daki verileri inceleyen PeckShield analistleri, ilk aşamada 586 milyon dolar civarında değere sahip 2 milyon BNB'nin hareketini tespit ettiler. Sürecin sonunda ise 600 milyon dolarlık kripto paranın çalınmış olabileceğine ilişkin bilgiler paylaşıldı. Ancak BNB Chain yönetimine göre böyle bir durum söz konusu değil. Binance, saldırı büyüklüğünün 70-80 milyon dolar aralığında olduğunu açıkladı. Çalınan kripto paranınsa yalnızca 7 milyon dolarlık bölümü için dondurma işlemi yapılabildi.

Binance, yaptığı açıklamalarda son dönemde gündeme gelen siber saldırı hakkındaki haberlerin BNB Chain ile sınırlı olduğunu, Binance ile bir ilgisinin olmadığını ifade etti. Borsa, BNB Chain üzerinde herhangi bir kontrol sahibi olmadığını da ekledi. Yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekildeydi:

Son dönemde gündeme gelen siber saldırı hakkındaki haberler BNB Chain ile sınırlı olmakla beraber Binance ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Binance, BNB Chain üzerinde kontrol sahibi değildir.

BNB Chain, topluluğu tarafından yönetilen, herhangi bir merkezi olmadan çalışan ve günlük aktif kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük akıllı sözleşme blokzinciridir. Operasyona geçmesinden bu yana, 163 milyon farklı adresten 3 milyar işlemi gerçekleştirerek düşük gas ücretleri ve sıfır gecikme süresi sayesinde geliştiriciler için büyük bir kullanıcı kitlesini erişime sunmaktadır. Binance ise DeFi, Meta Evrenler, blockchain oyunları, NFT’ler ve daha fazlasını kapsayan birden çok kategoride Binance Smart Chain’i kullanan 1.400’ün üzerindeki proje ve dApp’ten oluşan bir ekosistemdir.”

Kısacası internette birileri deli para yaptı dostlar...