İnsanın canı ne kadar özel ve tatlı değil mi? Hem bir de canınızı ve canınızın da canını emanet etmek birine ne kadar da zordur.

Zorlu süreçler yaşadığınız hayatınız boyunca şansın sizden yaver gidip gitmediğine karar vermediğiniz zamanlarda en önemli anınızda bir kurtarıcı ile karşı karşıya kaldığınızın farkında bile olmazsınız. Ta ki o kurtarıcı ile bir araya gelip, size emanet edilen canınızın emin ellere teslim ederken, duyduğunuz güvenin tarifi de yoktur. Bende sizlere şimdi gözü kapalı canımı ve doğacak güzel, biricik yavrumun canını emanet ettiğim, mesleğinin ehli olduğu kadar nahif kişiliği ve psikolojik olarak da size adeta bir arkadaş gibi yaklaşan sevgili doktorum Onur Karabulut'tan söz etmek istiyorum.
Onur bey ile yolumuz Edremit'te kesişti. Edremit'e taşındığımda şansımın bu kadar yaver gideceğini kendisi ile tanışmam sayesinde öğrendim. Sayın Karabulut, Edremit'in en sevilen ve güven duyulan Kadın Doğum Uzmanlarından birisidir.
Daha önce bir arkadaşımın tavsiyesi ve de ebemin önerisi ile kendisi ile tanışma fırsatı buldum. Hayatım boyunca beden ve ruh sağlığımda güvende olma isteği duyarken, aynı zamanda yıllardan beri içimden atamadığım doğum korkum da vardı. Doktorumun eli adeta bir kurtarıcı gibi üzerimdeydi. Hızır gibi derler ya işte ta kendisiydi. Zorlu bir dokuz ayı bana çok kolay bir şekilde tamamlamayı sağladı.
4 mayıs günü sayesinde oğlum Teoman’ı gece yarısı kucağıma aldım.
Sevgili Onur Bey, bana dünyanın en özel ve güzel varlığını hediye etti. Onur Bey sayesinde günler öncesinde biricik oğluma kavuştum. Tüm ameliyat korkumu ve doğum sürecinde yaşanacağından endişe duyduğum kaygıları sayesinde yendim. Mesleğinin yanı sıra kişiliğinin de insanlar üzerinde pozitif etkisi olduğunu bir kez daha görmüş oldum. Sizlerin de nezninde bu özel insana teşekkürlerimi sunuyorum. Edremit'te iseniz ve hamilelik, doğum gibi endişeleriniz, korkularınız varsa kesinlikle bu özel insan ile yolunuzu bir şekilde kesiştiriniz.
Bazen şans bizleri bulurken sizler de iyi bir doktora kendinizi emanet ederek bu şansı yakalayabilirsiniz. Doktorumun bana verdiği güven ile hamilelik sürecini sorun yaşamadan atlattım ve doğum sürecim de hem kısa sürdü hem de bebeğim ve ben sağlıklı bir şekilde doğumumuzu atlattık. Minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm anne adaylarının hissettikleri kaygılarını paylaşıyorum, umarım sizler de Onur Bey gibi işinin ehli bir doktorla tüm bu süreci güvenli bir şekilde atlatırsınız. Hem psikolojik hem de fizyolojik olarak sağlıklı bir süreç geçirmenizi, yavrunuzu sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanızı diliyorum.