TFF U19 Gelişim Liginde Balıkesirspor 13 maçta topladığı 28 puanla Samsunspor’un ardından 2.sırada.. Bizim çocukların hemen bir altında ise aynı puan ile bugün Türkiye’de ‘futbolcu fabrikası’ olarak adlandırılan Altınordu var..

Umut Baysal’ın başındaki alt yapı teknik isimleri ile birlikte Başkan Ümit Arslan’ın bu başarıda çok büyük emekleri var..

Başkan Ümit Arslan bugüne kadar hiçbir Başkanın yapmadığı bir sistem ile alt yapıdaki  bizim çocukların her derdi ile yakınen ilgilenirken galibiyet ve önemli beraberliklerde prim sistemide uyguluyor..

Bundan 3 yıl önce de yine Beşiktaş Genç takımı ile İnegöl’de Türkiye şampiyonasının finalinde karşı karşıya gelen bizim çocuklar o gün sahadan Türkiye 2.si olarak ayrılmıştı.. Ama günden bu yana o kadrodaki hiçbir futbolcumuzu bir daha sahada göremedik desek yanlış olmaz..!

Bu sezon için Başkan Ümit Arslan ve yönetim kurulundaki isimler özellikle maddi konularla ilgili sezon bitimi ile birlikte yoğun bir çalışma içine girdi.. Bazı çakallar her ne kadar pusuda yatsa da Başkan Ümit Arslan terinin son damlasına kadar Balıkesirspor için mücadelesine devam edecek..

Tabiki bu sezon TFF 1.Ligin çok daha zorlu olacağı kesin, belki transfer tahtasını açamayacağız ama en azından bizim çocuklarla onurumuzla mücadele edeceğiz..