Kim ne derse desin; ben sahadaki mücadeleye bakarım..

Tabiki iyi mücadele ettik diye hanemize puan veya puanlar yazılmıyor bunu biliyoruz..

Tuzlaspor maçında Balıkesirspor’lu futbolcuların istekli mücadelesi ileriki haftalar için bende büyük umutların yeşermesi anlamı taşıyor..

Öncelikle Tuzlaspor gibi ligin en çok transfer yapan ekibi karşısında başa baş bir oyun ortaya çıkaran Balıkesirspor’un sahadan mağlup ayrılması ise; futbolun adaletinin olmadığını bir kez daha gösterdi..

Şimdi önümüzde çok kritik olan Kocaeli deplasmanı var..

4 maçta topladığı 4 puanla 12, sırada yer alan Kocaelispor lige iyi başlangıç yapamayan ekiplerden. Ligin ilk haftası kendi evlerinde Ümraniyespor karşısında 3-0 lık beklenmedik bir mağlubiyet alan yeşil-siyahlılar, ligin 2. haftasında ise deplasmanda  Ankaragücü ile 0-0 berabere kaldı. Ligin 3.haftasında ise kendi evinde ligin şampiyon adaylarından Samsunspor’u 1-0’la geçerken, geçtiğimiz hafta ise bizim 1-0 yendiğimiz Boluspor’dan 3 yediler..

İnişli çıkışlı bir grafik çizen Kocaelispor iyi bir kadroya sahip olmasına rağmen en büyük dezavantajları ise futbolcuların birlikte çok az top oynamış olmalı.. İlerleyen haftalarda çok daha iyi neticeler almaya müsait bir ekip olan Kocaelispor deplasmanında Balıkesirspor, Tuzlaspor karşısındaki geriye yaslanmayan ve gol arayan mücadeleci oyununu sergilerse sahadan 3 puanla ayrılması hayal olmaz..