Ben onu bunu bilmem, Balkes’in MHP tandanslı bu yönetimi tüm başarısızlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a yüklüyor..

Bunu açık olarak yapmıyor..

Bel altı çalışıyor..

Örneğin en son Gençlerbirliği maçı sonrası yönetime duygusal olarak yakın(!) bir avuç taraftarın; “Yücel Başkan istifa” sloganı atması gibi..

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Balkes’le ilgili net tavrını koltuğa oturduğunun hemen ertesi şu şekilde belirlemişti..

Zamanın Balıkesir Başkanı Mustafa Bahçeci ile birlikte tüm sivil toplum örgütleri ile birlikte tesislerde düzenlediği basın toplantısında; “ Ben bu şehrin Balıkesirspor’a olan ilgisini görmem gerek, neticede milletin parasını artaracağız. Onun için benim makamıma hayırlı olsun çiçekleri göndermek yerine bu maddiyatı vereceğimiz hesap numarası ile Balıkesirspor’a aktarın”.

Sonuç Yücel Başkanın makamına bildiğin çam ağacı bile gönderilirken, Balıkesirspor’a yapılan yardım ise sadece 3 bin lirada kaldı…!

Tabiki bu şartlarda dahi Yücel Başkan ve özellikle yardımcısı Yasin Sağay ellerinden gelen tüm gayreti göstererek  Balkes’e yardım eli uzattı.. Bu süreç içinde görev alan tüm başkanlar bunu biliyor ama ne hikmetse bu yönetimin işine gelmediği için Büyükşehir’den gelen destekleri kulak arkası yapıyor..

Mesela şu anda Balıkesirspor tesislerinde görev yapan çaycısından, çorbacısına kadar tüm personel Büyükşehir’in.. Otobüsün mazotundan, tesislerdeki  talilat ve tamirat işlerinin tamamını Büyükşehir karşılıyor.. Bununla birlikte bu dönem Kurtdereli Spor Salonunun karşısındaki oto parkın geliri Balkes’e verildi..Bir başka katkı ise bu yönetime arsa tahsis edilerek inşaat sahası yaratıldı..

Ama her ne hikmetse dediğim gibi bu yönetim başarısızlığını Yücel ve Yasin Başkanı yüklemek için ayrı bir çaba içinde..!