Balıkesirspor’lu futbolcuların inancı ve hırsını ayakta alkışlıyorum.. Ve tabiki Keçiören karşısında alınan 3 puanı çok ama çok önemsiyorum.. Ama bunların hiç birinin bu ligde kalmamız için yeterli olmadığının da bilincindeyim..

Öncelikle Keçiören karşısında futboldaki şans  faktörünün fazlasıyla yanımızda olduğunu kabul edelim.. Genelde rakibin kontrolünde geçen maçta yine rakibin kaçırdığı bir penaltı ve direkte patlayan topu onların beceriksizlik ve şansızlık hanesine yazılırken, bizim se attığımız 2 golde tamamen ‘tombaladan’ gelen gol olarak şans hanemize yazıldı..!

Her takımın her takımı yendiği ve puan aldığı bir lig yaşıyoruz.. Geçtiğimiz sezon Eskişehirspor ve Ankaraspor ligin başında ligden düşmeleri neredense kesin gibi görünen 2 takım vardı.. bu sezon böyle takımlar yok.. Aldığın bir galibiyet veya beraberlik seni üç-beş basamak birden yukarı çıkarırken aksi durumda aşağıya inebiliyorsun..

Üstelik 4 takımın tüme düşeceği bu lig sanırım son dakikaya kadar nefes kesecek.. Çok iyi top oynamasak da en azından şu şartlarda alınan puanlar ilerisi için umutlarımızın devam etmesi anlamı taşıyor..