Hayat karanlık bir yolda ilerlemeye benzer. Önünü göremezsin, ışığın da yoktur ama ilerlemek zorundasındır. Karşına ya güzel şeyler çıkar ya da kötü. Ve o karanlık yolun sonunda mutlaka bir ışık görünür. Asıl konu o yola sonuna kadar sabretmektir. Pes etmeden, yılmadan devam etmektir.

Hayatın insanlara her zaman sürprizi vardır. Bu karanlık yolda hayal kırıklıkları vardır. Yaşanmışlıklar, yaşanılacak günler, yarım kalmışlıklar vardır. İlerledikçe öğreniriz çoğu şeyi. Bunun adına da hayattan ders alma derler. O yolda en önemlisi ne vardır biliyor musunuz? Umutlar vardır. Umut olmadan insan yaşayabilir mi? Yolda giderken tam pes edecekken bir umudunuz olduğunu fark edersiniz. İşte o umut sizi yola devam etmeye iter. Yolun sonunda mutlaka bir ışığın olduğu gelir aklınıza.

Hayatı ciddiye alın. O karanlık yolun sonunda o çok beklediğiniz şey gerçekleşir. Sadece vazgeçmeyin. Her şeye göğüs gererek, tüm sorunlarla başa çıkarak o yolun sonuna kadar gidin. İçinizdeki sese kulak verin. O ses size her zaman bir ışık olduğunu fısıldayacaktır. O sese kulak verirseniz sizde bir gün o ışığa ulaşacağınızı her zaman bileceksiniz.