Kırmızıdan kurtulacağımızı hiç sanmıyorum.Güncel korona virüs vaka tablosu açıklandığında Balıkesir'i yeniden kırmızı gördüm.Hem de vaka sayısında azalma olacağına vaka sayımız almış başını gidiyor....

Kırmızı en sevdiğim renklerden biridir ama son günlerde güncellenen korona haritasi ile artık kırmızı bana öfkeyi sembolize eder oldu.İnsanların bir sendir eve hapis oluşu artık sinirlerinin de yıprandığının göstergesi.

Haberlere bakın,artık şiddey oranı iki üç katına çıkmış,insanlar şiddet eylimlerini her yaş grubuna birçok bahane ile uygular olmuş.

Ülke olarak akıl sağlığımız ciddi manada alarm veriyor.

Nedenine gelince özellikle de kırmızı riskli bölgede olan Balıkesir'deki vatandaşların ,gezme aşkının bitmez tükenmez oluşu.

 

Daha durun,havalar henüz tam manası ile ısınmadı,bir de havalar ısınsın o kırmızı olarak belirlenen vaka sayıları ile Balıkesir korona virüs haritasında ilk ondaki yerini direkt ilk üçe çekecektir.

 

Haftasonu yasaklarının esnetilmesi durumunda dahi cumartesi günü körfez bölgesinde görmüş olduğım trafik yoğunluğu akla zarar.

Hep aklımdan geçen ise şimdi havalar soğuk bir de havalar ısındığında körfez bölgesine yazlıkçılların ve günübirlikçilerin akın akın gelişi olacaktır.

 

Sonuç ne mi olacak?

 

Kapasitesi düşük hastanelerde doluluk oranları artacak ve sağlık sistemi bir sene sonra yeniden çökecek.

Sayın Valimiz,dilerim bu olacakları öngörüp tedbirleri en yüksek seviye çıkartır.

 

Geçen sene tam da bu günlerde şehirler arası yasaklar başlamıştı.

Dilerim yine aynı şekilde olur da kapanmaya gidilir.Şuan ki durumda ne vatandaşın sabrı kaldı ne de esnafın.Lütfen artık vicdanlarınızı ortaya çıkarın evde bir müddet oturun.

Bu gidişle bu vakalar ile evden burnumuzu dahi çıkaramayacağız.