Sizlere de her gün  yerinizde sayıyormuş hissi geliyor mu ?


Artık evden çıkarken maskeyi unutmuyorsunuz değil mi?

Hele ki son günlerde maskeyle nerede yatmak istiyorum. O derece hayata dair güven duygumu yitirmeye başladım. Bir sabah uyanıp artık bu korona kabusunun son bulmasını canı gönülden diliyorum. Aşı karşıtlarının da artık merhamete gelmelerini diler oldum. Bir an önce sürü bağışıklığına geçip iyi kötü günlerimize dönmeyi bekliyorum.

Her sabah uyandığımızda neredeyse yeni bir virüsle karşılaşıyoruz. Ölüm ensemizden geçip artık burnumuzun dibine gelmiş durumda. Hergün kendini yenileyen ve yeniledikçe yayılma hızını arttıran yayılma hızı ile birlikte bulaşta kişi sayısını kar tanesinden çığa dönüştüren bir virüs var. Kendimi geçtim artık bebeğimi nasıl korur kollarım derdine düştüm. Son verilerde ülkemizde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın (iddia 160.000)adeta bir şehir nüfusu olduğu görmeye başladık. Bu rakamlar sadece sayı olarak görülmemeli kaç cak sönüyor o açıdan bakın. Bir ailede dört kişi bir kayıp olduğunu varsayarsak, anneler ,babalar çocuklar ve ailenin diğer fertleri yitip gidiyor. Depremlerde bile toplam bu can kaybı yaşanmamıştır.

Artık dışarıya çıkmayı bırakın balkona bile çıkasım gelmiyor. Dünya sanki daha da kötüye gitmeye başlamış gibi.. Her gün diğerinin aynısı ve kısıtlı yaşamda neredeyse ikinci yılımıza girmeye başlıyoruz. Gerek ekonomik çöküntü gerekse sağlık sisteminde çöküntü alarm vermeye başladı Eskiden azalan yoğun bakım üniteleri şimdi ise yeniden dolmaya başladı. Virüsün bulaştığı yaş grubu çocuklara inmeye başladı. Uzmanlara ve bilim insanlarına lütfen kulak verelim. Artık çocuklarımızı düşünüp aşılarımızı aksatmadan olalım. Elbirliği ile yeniden güzel bir dünyaya geçiş yapalım. Artık maskeleri unutup temiz havayı solumaya başlayalım. Gönlümüzce cafe ve restoranlarda saatlerce oturup ev gezmelerine gidelim. Düşündükçe yaşama dair tüm güzellikleri kısıtladığımızı daha da fark ediyorum. Lütfen en kısa sürede kıymetini bilmediğimiz  günlere sevdiklerimiz ile sağlıkla geçelim.