Son 10 sezondur (bir sezon süper lig olmak üzere) TFF 1.Ligde yer aldıktan sonra, şunu net olarak gördük ki; TFF 2.Ligin futbol kalitesi çok düşük..


TFF 2. Lig'in bir çok ekibi futbol mücadelesinden  daha çok ‘ekonomik mücadele içinde oldukları için doğal olarak kaliteli kadro kurmakta bir hayli zorlanıyorlar..

Durum ve şartlar böyle olunca da en azından 2-3 sezondur yan yana oynayan ve her biri birinin özelliklerini çok iyi bilen Balıkesirspor’lu futbolcular ligin iyi ekipleri arasında yer alıyor..
Grubun iki tane güçlü ismi İskenderunspor’a 90+12’de haksız bir penaltı ile yenilen Balkes, kendi evinde ‘Transfer rekortmeni’ Diyarbekirspor’u 4-2’lik net bir skorla geçti.. 
Özellikle böyle alt liglerde takımların havayı yakalaması çok önemli.. 
Diyarbekirspor karşısında alınan galibiyet ile belirli bir hava yakalayan Balkes’in önünde ki 4 maçlık periyota baktığımız zaman karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor.. 
Bu hafta ligin 3. sırasında yer alan komşu Karacabey ile deplasmanda karşılaşiyoduz. 
Karacabey ilk maçında kadro kuramayan ve ligin düşme adaylarından olan Uşakspor’u deplasmanda yenerken, geçtiğimiz hafta ise kendi evinde Bucaspor ile berabere kaldı.. 
Karacabeyspor 2 maçta 4 puan toplamış olmasına rağmen Balıkesirspor kalite olarak onlardan bir tık üstte gözüküyor.. 
Balkes’in sonraki maçları ise ligin 14. Sırasındaki Ankara Etimesgutspor, ligin 18. Sırasında yer alan Kastamonuspor ve ligin 13. sırasında yer alan Ankara Demirspor..

Bu 4 maçtan alınacak 9 veya 12 puan Balıkesirspor için bu ligin yol haritasını belirlemiş olacak..