Maalesef bölgemizde son birkaç gün içerisinde önce Soma-Savaştepe çevre yolunda, daha sonra Balıkesir-Edremit OSB çevre yolunda iki elim trafik kazası meydana gelmiştir. İlk kazada otobüs emniyet şeridinde park etmiş bir kamyona çarpmış ve 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

İkinci kazada ise bir başka otobüs virajı alamayarak bariyerleri aşmış ve taklalar atarak araziye savrulmuştur. Maalesef bu katliam gibi kazada da 15 vatandaşımız kaybedilmiştir. Ayrıca iki kazada toplam otuz kadar vatandaşımızda yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. 15 vatandaşımızın öldüğü 2. kazada yetkililer otobüsün viraja 95 km. hızla girdiğini söylemiş ve 40 metrelik bir fren izi tespit etmişlerse de ilginç olan nokta iki otobüs kazasının da sabah 04.40
civarında meydana gelmesidir. Her ne kadar 1. Kaza bir çarpışma gibi görünüyorsa da otobüsün çarptığı kamyonun o anda emniyet şeridinde duruyor olması bir tesadüftür. Muhtemelen orada kamyon olmazsa 2. kaza gibi bir kaza  erçekleşecekti. Soruşturma sonuçlandığında teknik ve kişisel sebepler varsa mutlaka gün yüzüne çıkacaktır. Ancak sabah saat 4 ve 6 arası uzmanlara göre en ağır uyku saatidir. Bu saatlerde dinlenmiş ve dinç olunmazsa uykuya dayanmak çok zor olduğu hepimizin bildiği bir gerçektir. Ayrıca sürücülerin bizler gibi birkaç gün içerisinde yaşadıkları sorunlar, bunlara karşı gösterdikleri direnç ve eylemler de dikkatlerini azalttığı gibi yorgunluklarını da arttırmaktadır.