Balıkesirspor bu sezon kelimenin tam manası ‘ölüm kalım savaşı’ veriyor..

Şu ana kadar topladığımız 7 puanla uzuk ara ligin dibine oturmuş durumdayız.

Özellilke  Türkiye’nin en önemli ve tecrübeli isimlerinden birisi olan Giray Bulak’ın teknik director olarak takımın başına getirilmesinden bu yana futbol olarak çok olumlu yönde gelişme göstersekte bunu ne yazık ki skora yansıtamıyoruz..

Hemen hemen bir farkla kaybettiğimiz tüm maçlarda skora ortak olmamız gerekirken ne yazık ki genelde kişisel hatalardan kaynaklanan goller ile sahadan eli boş ayrılıyoruz.

Bu hafta deplasmanda karşı karşıya geleceğimiz olan Eyüpspor ise ligin yenisi olmasına ragmen hem yönetimsel, hemde futbolcu kadrosu ise ligin en güçlü ekiplerinden birisi. Puan tablosuna bunu gösteriyor.. Eyüpspor bu sezon Süper Ligi hedefleyen ekipler içinde. 17 maçta topladıkları 31 puanla 5.sırada bulunuyorlar.. Attıkları 28 golle ligin en çok gol atan takımları arasında yer almalarına ragmen yedikleri 21 golle de rahat gol yediklerini görüyoruz…

Bu karşılaşmada Giray Hocanın kurgusu çok önemli.. Eminim ki elindeki malzeme ile en iyi işi çıkaracaktır.. İlk yarının son maçında Eyüpspor gibi zorlu bir deplasmandan puan veya puanlar çıkarmak çok kırmızı beyazlı camiaya en azından moral motivasyon olarak çok şey katacaktır.. Umarım gönlümüzden geçen bir skorla İstanbul dan döneriz..