Ligin ilk yarısı 6 maç sonra bitiyor. Balıkesirspor’un kalan maçları ise ligin süper lig adayları ile..

Son basın toplantısında Giray Bulak; “Bu ligde kimin kimi yeneceği belli olmaz” demiş. Çok doğru özellikle Giray Hoca’nın dümene geçmesinden sonra Menemenspor ve Manisa FK maçlarında çok daha istekli ve farklı bir Balıkesirspor seyrettik. 
Bu hafta Ankaragücü deplasmanında Balıkesirspor’un çok büyük direnç göstereceğine ve en azından 1 puanla eve döneceğine inananlardanım..
Yine basın toplantısında Giray Hoca, transfer tahtasının açılacağı ile ilgili olarak yönetimin kendisine ‘Olumlu’ bilgi verdiğini söylemiş ve sözlerine şu önemli notu eklemiş; “Transfer dönemine kadar bizlerinde puan farkının açılmamasını sağlamalıyız ki; yönetim de bu konuda olumlu adım atsın”. Çok doğru..
Transfer tahtasının azçılması ve nokta transferler yapılması belki Balıkesirspor’un ‘tek kurtuluş yolu’ olacak ama şu gerçeğide unutmamak gerekli. Puan farkı açıldığı zaman kurtulmak çok daha zorlaşacaktır..
Netice de pazartesi günü super ligin en güçlü adayı Ankaragücü ile deplasmanda karşı karşıya geleceği. Ankara ekibi son maçında beklemediği şekilde düşme hattında bulunan Altınordu’ya yenildi ve bu maçı telafi maçı olarak     görüyor.. 
İşimiz çok zor ama inançlı olduğmuz zaman neler yapabileceğimizi biliyoruz ve sizlere inanıyoruz çocuklar..