Balıkesirspor lige Mesut Dilsöz’le başlayıp 19 maçta 19 puan toplamıştı.

Akhisarspor maçı ile birlikte kırmızı beyazlı ekibin başına getirilen Yusuf Şimşek ile 9 maçta 16 puan toplayarak kümede kalma savaşında çok önemli yol kat etti.

Tabiki Yusuf Şimşek’in takımın başına gelmesi kadar özellikle ligin ikinci yarısında yapılan transferle de takıma büyük katkı sağladı.

Elinde geniş bir kadro bulan Yusuf Şimşek’te bu malzemeyi çok iyi kullanarak Balıkesirspor’u bu sezon ki hedefine doğru yavaş yavaş getirdi.

Bandırmaspor maçı sonrası özellikle Banban taraftarı mağlubiyetlerinin faturasını teknik direktörleri Erkan Sözeri’ye çıkarırken ( ki haklılar) Balıkesirspor’da da bence galibiyetin mimarı kesinlikle teknik direktör Yusuf Şimşek oldu..

Balıkesirspor kötü oynadığı bir maçta sahadan galip ayrılabiliyorsa bu akıl oyunlarının neticesidir..

Öncelikle Yusuf Şimşek maçın 90+5 dakikası sürekli hamleleri ile oyun içinde oldu. Özellikle ilk yarı yediğimiz golde dahil olmak üzere aksayan Doğa’nın yerine Oğuzhan Çapar’ı oyuna sokarak sol beke  Batuhan’ı kaydırması ikinci yarıda olabilecek bir çok tehlikenin önünü kesmek manası taşıyordu.

Maçın ilk yarısında kendi sahasından çıkmakta zorlanan ve Balıkesirspor kondisyon olarak rakibini yorduktan sonra ikinci yarıda maçın belli dakikalarında rakibe orta saha bölgesinde baskı uygulayarak karşı atağa kalkama başlayınca işin rengi değişti ve oyunun kontrolü Balıkesirspor’a geçti..

Netice de Balıkesirspor sezeli rakibi Bandırmaspor’u yenerek altın değerinde 3 puanı hanesine yazdırırken bu sezon için hedefini de tutturdu..