Yeni bir başlangıca adım atmak için bazen bir şeylere son vermek gerekir. Yeni başlangıçlar insana her zaman mutluluk getirir. Çünkü içinde bir bilinmezlik vardır. Acaba beni neler bekliyor, nelerle karşılaşacağım diye binbir tane merak dolu soru belirir insanın kafasında. Heyecan duygusunuz taşırız içimizde. Eskileri geride bırakıp yeni başlangıç yapmak aynı zamanda mutluluk da getirir insana. Hayat bazen insana tüm yarım kalmışlıkları tamamlama imkanı sunar. Yeniden başlamak da bunun en büyük adımıdır.

Sorunlu bir hayattan sıyrılıp yeni bambaşka bir hayata adım atmaktır bu. Oysa insan hep korkar yeni bir adım atmaktan. Onu korkutan şey de bugüne kadar yaşadıklarıdır. Yeniden bu umut dolu yolda ya aynı şeyleri yaşarsam diye düşünür. Oysa yaşanmadan bilinmez çoğu şey. Karşımıza nelerin çıkacağı... Bir cesaretle adım atmak gerekir. En azında yüzde elli şansımız var bir şeylerin yoluna girmesi için...

Herkesin bir sona ihtiyacı vardır bu hayatta. Yeniden başlamak adına bir son olması gerekir. Sizde var olması gereken tek duygu cesaret. Hayatı istediği gibi gitmeyen birisinin en doğal hakkıdır yeni başlangıç yapmak. Beyaz bir sayfaya ihtiyacı vardır o insanın. Bazen her ne kadar bir şeyleri çok isteseniz de olmuyorsa da zorlamamak, vazgeçmek gerek. Yeni bir sayfa açıp yeni bir hayata başlamanın da zorlukları vardır elbet. Ama yine de her zaman umutlu olmak gerekir. Umudundan hiç bir zaman vazgeçmemeli insan. Unutmayın ki, eskiye elveda demeden, yeniye merhaba diyemezsiniz.