Vicdanlar yangın yeri Merhamet su olmaktan utanmış!

Gün geçmiyor ki bir şehrimizden bir ilçemizden bir köyümüzden yangın haberi gelmesin. Gerek doğanın insan eli ile kirletilmiş bedenini temizleme çalışması gerekse vicdanını çoktan yitirmiş hainlerin vatana yangın kolu ile saldırması gerekse kendini bilmez akli selim olmayan vatandaşın doğanın katledilmesine el uzatması.
Siz bu yangınlara ne derseniz deyin benim tek kelimem o doğaya el uzattığınız elleriniz yansın, kül olsun.

İnsan vatanına, vatan topraklarına ve eko sistemdeki bu canlıların yaşamla nasıl bu kadar düşman ve kindar olur ki?

Nerde bir yangın çıksa yüreğim orada küle döner. Nerede bir hayvan ölse ciğerim orada yangına döner.
Sadece ormanlar yanmadı bin bir çeşit böcekler, arılar, kuşlar, sansarlar, tavşanlar, inekler, keçiler say sayabilirsen.
Bu saydığım hayvan ve böcekler sanmayın ki sadede kendi hâllerindeydi. Onlar bizlerin geleceği için gerek toprak gerek su gerekse hava için kendilerinde doğal denge kurmuş bizler için çabalayan ufak tefek kahramanlardı

Birçok hayvanın nesli tükenmekte iken nesli tükenen hayvanlardan kalanlardan birkaç tanesi ülkemiz topraklarında yangın çıkan beldeydiler. Dilerim onlar yangında hayatlarını kaybetmemişlerdir.


Yangının 7.günü sadece Türk topraklarını değil dünyada ucu bucağı bulunamayan ormanlar yaşam alanları ve yerleşim yerleri yanıyor.

Dönüp yangın yerlerine baktığımızda geriye kalan kül yığını ve kül rengi bir doğ kalmış durumda. Bunun yanı sıra yıkılan yanan hayaller evler ve ocaklar var.

Ülkemizde adeta milli seferberlik olmuş durumda ünlüsü ünsüzü hepsi birer yardımcı yangın söndürme ekiplerine. Canla başla çalışmaktalar.
En çok üzüldüğüm ise yardım götüren delikanlıların dumanlardan zehirlenip hayatlarını kaybettiler.
Boşuna denmiyor ana var yiğit doğurur ana var it doğurur. Af edersiniz bazıları bu ikinci tabire uyuyor. Hoş ite laf etmek de olmuyor. Bu dünyada hayvanlar kadar masum canlılar yok maalesef. Geri kalanlar ise insan görünümde olan caniler.

Dilerim Akdeniz, Ege ve diğer bölgelerde çıkan yangınlar en kısa sürede kontrol altına alınır. En az şekilde kayıplar yaşanır. Doğada kalan hayvanlara yardım ulaşır ve tahliyeleri gerçekleşir.
Yanan alanlardaki vatandaşlarımızın yaraları tez sarılır.
Dilerim Allah yardımcıları olur ve bu kabus son bulur.