Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Hatayspor 13 8 3 2 18 27
2- BŞB.Erzurumspr 13 7 3 3 15 24
3- Bursaspor 13 8 2 3 20 23
4- Cesar Grup Ümraniyespor 13 6 4 3 23 22
5- Akhisarspor 13 6 4 3 17 22
6- Keçiörengücü 13 5 6 2 11 21
7- Ekol Göz Menemenspor 13 6 3 4 15 21
8- Fatih Karagümrük 13 5 4 4 18 19
9- Ekol Hastanesi Balıkesirspor 13 5 3 5 14 18
10- Altay 13 4 4 5 18 16
11- Giresunspor 13 4 4 5 13 16
12- İstanbulspor 13 3 6 4 21 15
13- Adana Demirspor 13 3 6 4 16 15
14- Boluspor 13 2 5 6 13 11
15- Osmanlıspor FK 13 4 1 8 16 10
16- Altınordu 13 2 4 7 12 10
17- Adanaspor 13 1 6 6 15 9
18- Eskişehirspor 13 3 2 8 18 2
Üst Lig Play Off Alt Lig
YAZIKTIR AYIPTIR!
YAZIKTIR AYIPTIR!
14 Kasım 2019 21:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Olay ortada; Zağnoş Paşa Camii’nin etrafındaki toplam 369 metrekarelik 19 arsa hazineye devrolacak, hem Büyükşehir’in vergi borcu düşecek hem de ilgili alanlar Diyanet’e geçirilecek.

 

Muhalefet göz göre göre işi ‘Paşa Camii satılıyor’ edebiyatına  dökerek mecliste kavga çıkardı. Bu kafayla Balıkesir kaybeder.

BÖYLE SİYASET YERİN DİBİNE BATSIN!

 

DOĞRUYU ONLAR DA BİLİYOR

Aslında Büyükşehir Meclisi’nin CHP’li, İYİ Partili ve DP’li üyeleri de gayet iyi biliyor ki ortada Zağnos Paşa Camii’nin satılmasıyla iligili bir durum yok. Konu; caminin etrafındaki 369 metrekareli 19 arsanın borçlara mahsup olarak hazineye devrinden ibaret.

 

DERTLERİ BAĞCIYI DÖVMEK!

Ama muhalefet mecliste ortamı öyle gerdi ki malasef derdin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğu ortada. Neticede Büyükşehir Meclisi, söz konusu devri oy çokluğu ile gerçekleştirdi ama geriye meclis toplantısında Balıkesir’e yakışmayacak görüntüler kaldı.

 

 

 

İŞTE YALANIN BELGESİ

Yukarıda gördüğünüz tapu, Zağnos Paşa Camii’nin tapusu. Sahibi kim? Zağnos Paşa Vakfı. Büyükşehir, Paşa Camii’nin sahibi mi ki satsın? Büyükşehir meclis üyelerinin hepsi okumuş bilgili insanlar. Zaten acı olan gerçeği bilmelerine rağmen bir bardak suda fırtına koparmaya çalışmaları. Muhalefet, Büyükşehir idaresinin yanlışlarını söylesin, eksiklerini eleştirsin ama popülizm bu şehre hiçbir şey kazandırmaz.

 

 

 

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı ilk toplantısında Zağnos Paşa Cami’nin bahçesindeki belediyeye ait arsaların Hazine’ye devriyle ilgili görüşülen gündem maddesinde meclis karıştı.  Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Zağnos Paşa Cami’nin satışı gibi bir durum yok” demesine, AK Parti Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, Zağnos Paşa Cami Vakfı’na ait cami tapusunu göstermesine rağmen muhalefeti ikna edemedi.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın başkanlık ettiği meclis toplantısında Zağnos Paşa Cami’nin bahçesinde yer alan belediyeye ait toplamı 369 metrekare olan 19 arsanın borçlara mahsup Hazine’ye devir olması maddesine CHP, İYİ Parti ve DP karşı çıktı.  Tansiyonun yükseldiği mecliste yapılan oylama 45-45 eşitlik durumu ortaya çıkarken, başkanın oyu iki oy olarak kabul edildiğinden dolayı madde kabul edildi. CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri oylamada ret oyunun çıktığını iddia ederek, kamera kayıtlarının izlenmesi teklifinde bulundu. Başkan Yılmaz, gündem maddesinin yeniden isim isim okunarak oylanması teklifine CHP ve İYİ Partili üyeler karşı çıkıp, meclis salonunu terk etti.

 

“CAMİNİN SATILMASI GİBİ BİR DURUM YOK”

Zağnos Paşa Cami’nin satılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını sadece bahçede yer alan arsaların Hazine’ye devrileceğini kaydeden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “ Zağnos Paşa Cami’nin satışı gibi bir durum yok. Devir başka bir şeydir satış başka bir şeydir. Onun gelir getirmesi ve bizimde ödeyeceğimiz vergiden düşmemiz için şehirdeki tüm parseller çıkarılıyor. Borçlarımız ödüyoruz. Bu kağıt üzerinde yapılan işlemi sanki bunu şahıslara satılıyormuş gibi veya farklı bir şey yapılıyormuş gibi Türkiye genelinde tüm belediyelerde tanınan hak ayrıcalığı farklı noktalara çektiğinde bunu kamuoyuna anlatmakta zorluk çeker. Böyle CHP’li belediyelerimiz var, İYİ Partili belediyelerimiz var. Demokrat Partili belediyelerimiz var.  Sanki bir suiistimal varmış, devletin malını başka birilerine satıyormuş gibi algı yaratanlar bugün ucuz siyaset,  belediyeye saldırı peşindedir.  Saat Kulesi’ni devrettiğimiz yer Kültür Bakanlığı. Zağnos Paşa Cami’nin tapusu Zağnos Paşa Cami Vakfı’na ait, onun etrafındaki küçük küçük alanlar belediyeye ait. Hassas bir konu bazı arkadaşlar bilerek bunu köpürtüyor. Siyasetin en çiğ tarafı bu. Bazı arkadaşlarda bilgi cahili olduğundan dolayı bu işi gündeme getiriyor. Her ikisinin de şehre yararı olmayan, siyasetle ilgisi olmayan şeyler. Zaten normal bir iş. Bunu tutup camiyi birilerine satıyormuş havasına sokuluyor. Bunu farklı anlatan insanların nasıl izah ettiklerini merak ediyorum” Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından AK Parti Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, Zağnos Paşa Cami’nin bahçesindeki arsaları görsellerle belediye meclis üyelerine gösterip, konuyla ilgili bilgi verdi. Caminin tapusunu gösterin. Cami Zağnos Paşa Cami Vakfı’na ait” dedi.

 

“HODRİ MEYDAN, BİRBİRİMİZİN KALESİNE GOL ATALIM”

CHP Grup Sözcüsü Ali Kemal Deveciler,  Meclise sunulan teklifin gündem maddesinden çıkarılmasını teklif etti. Deveciler’in teklifini net bir şekilde ret eden Başkan Yücel Yılmaz,  “Biz çıkarmayacağız. Gayet açık ve net olan konuyla ilgili bizim bir mahcubiyetimiz yok. Burada kamuoyuna açıkça söyledik.  Ben bu konunun bu kadar öne çıkmasının sebebini bugün öğrendim. Bunun kamuoyunda bu kadar tepki gösterilmesinin nedeni siyasi rant elde edebilir miyiz çabasıdır. Biz bu işi yapmayı iyi biliyoruz. Biz birbirimize söz verdik.  Zağnos Paşa Cami’ni satıyoruz diyen yok. Bu kadar açıklamadan sonra hala satıyor diyen varsa niyeti iyi değildir. Gayet basit ve net. Biz bunu çekmiyoruz. Gazeteciler haber çıkardı Paşa Cami’ni satıyorlar bu gündem maddesini geri çekmiyoruz. Siz ret edin. Kamuoyunu hepsini görüyor. Ben bu işin sonuna kadar doğru olduğuna inanıyorum, sizin de inanmanızı bekliyorum. Biz beraber çalışacaksak iki gazeteci, üç adam bunu konuştu diyorsanız işte hodri meydan. Kim kime ne kadar gol atıyorsa görürüz. Hodri meydan. Neden geri içekeyim, inanarak koymuş gündeme. Bir tane arkadaşımızın vicdanında cami satıyormuşuz gibi düşünüyor mu? Bunu kim söylüyor şehre dışarıdan şekil vermeye çalışan insanlar. Onlar böyle dedi diye hareketimizi değiştireceğiz. Bu sizin vicdanınıza kalmış bir şey, inanıyorsanız ret edin, doğru olduğunu düşünüyorsanız oy birliğiyle geçirelim. Ben inandığımı yapıyorum.Bu haberler ilginizi çekebilir!

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa