31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde Bandırma tarihinde en yüksek oy farklıyla seçimleri kazanarak kentin Belediye Başkanı olan Av. Tolga Tosun, yeni dönemde yepyeni projeleri gerçekleştirmek için çalışmalara hız verdi.

Yeni dönemle birlikte Bandırma’nın sosyal yaşamında izler bırakacak projelerin hazırlık çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte projelerin sunumu Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’a gerçekleşti.Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Etüd-Proje Birimi tarafından hazırlanan sunumda Başkan Av.Tolga Tosun, Başkan Yarımcısı Metin Ok, Belediye Meclis Üyeleri Yalçın Cömert, Onur Çon, Mesut Özdemir, Aydın Yağar, Eski Dönem Belediye Meclis Üyesi Gönül Karabulut Özdemir, Fen İşleri Müdürü Ufuk Tokbay ve Belediye teknik personeli hazır bulundu.

Yeni Kreşler yapılacak.

İnsan odaklı sosyal bir belediyecilik anlayışıyla yapılması planlanan projelerin başında Yeni Kreşler geliyor. Kreşlerin yapılaması planlanan yerler ise kentimizin dört faklı noktası olan Ayyıldız Mahallesi, 600 Evler Mahallesi, Levent Mahallesi ve 100.Yıl Mahallesi olarak belirlendi. Yeni kreşlerin öğrenci kapasitesi ise 80-100 öğrenci olarak değişiyor.

Bir çocuğun gelişiminde ilk altı yaşın çok önemli olduğu tüm uzmanlar tarafından belirtilirken bu amaçla okul öncesi eğitimin her çocukla buluşturulması ve aynı zamanda ailelerinin de bu imkanlardan yararlanabilmesi için Bandırma Belediyesi’nin Sosyal Sorumluluk adına bu projeleri hayata geçirmesi daha da önemli bir noktaya taşıyor.

Gezici Çocuk Evi ve Sokak Kütüphanesi

Bandırma Belediyesi Gezici Çocuk Evi Projesi ile birlikte özellikle kırsal mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımız ve onların çocuklarına etkin eğitim programları ile tanıştırmak, çocukların gelişimsel ihtiyaçlarını karşılamak, ailelere okul öncesi dönem hakkında duyarlılık kazandırarak çocukların çok yönlü gelişimini desteklemek amaçlanıyor.Bununla birlikte farkındalık projesi olarak planlanan ve aynı zamanda da kentimizin okuma oranına katkı sunmak için hayata geçirilmesi hedeflenen Sokak Kütüphaneleri ile vatandaşların ve gençlerin buluşma, kitap paylaşma ve okuma noktası olarak hizmet vermesi planlanıyor.

Kapalı İnteraktif Çocuk Oyun Alanı

Kapalı Pazar yerinde bulunan toplamda 2500 m² lik bir alanda planlanan proje kapsamında çeşitli oyun gruplarının yer aldığı ve çocuklarımızın hoş vakit geçirebilecekleri bir oyun alanı planlanıyor. Proje ile birlikte çocuklarımızın hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sunması hedefleniyor. Proje, özelikle kış ayları boyunca kentimizin mevsim şartları gereği rüzgâra maruz kalmasından dolayı çocuklarımızın rahat ve konforlu bir şekilde oyun oynayarak vakit geçirebilmelerine imkan sağlamış olacak.

Sunumun ardından projeler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun, yeni dönemle birlikte insan odaklı sosyal bir belediyecilik anlayışıyla kentimizin ihtiyaçlarına çözüm üretmek istediklerini söyledi. Başkan Tosun hazırlanan projelerle ilgili şunları söyledi:

“Yeni dönemle birlikte kentimizin öncelikli ihtiyaçlarına yönelik sosyal projelerimize hız verdik. Öncekli amacımız vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu ve onların yaşamlarına kolaylık katacak sosyal odaklı projeleri hayata geçirmek olacaktır.Ayrıca farkındalık projelerimiz arasında bulunan Gezici Çocuk Evi ve Sokak Kütüphanesi projelerimiz de yapılacak olan altyapı çalışmalarıyla son şekillerini alacak ve halkımızla buluşacak” dedi.