1 Haziran itibariyle normale dönme sürecine daha geniş kapsamlı giriyoruz.Parklar,cafeler ,spor salonları ve plajlar kontrollü şekilde normalleşme süreceğine girişimiz söyleniyor.Tabi ki üç kurala uyduğumuzda bu yaz mevsimini en az vaka ile atlatacağız.Nedir bu üç altın kural? MMH :) Mesafe,hijyen ve masle kuralı.

Yaklaşık 75-80 gündür evimde gönüllü karantinadaydım.Alerjik astım olduğum için elbette kurallara ne kadar uysamda dışarı keyfimce çıkmam benim için endişe verici olacaktı.

Öyle de oldu.

Maske ile ilk market deneyimimi birkaç hafta önce  gerçekleştirdim.
Sağlıkla aldığımız hava ,özgürce yaşadığımız ve endişe duymadan adım attığımız o günler ne kadar değerliymiş,bilmemişiz.
Markete şahsi aracımızla gittik.Araç içinde de yine maskelerimiz ileydik.Eşim çalıştığından dolayı ,maske takmaya alışmıştı ya da zorunluluk halinin getirdiği durumdan dolayı alışmış gibi yapmıştı.Benim için maske adeta nefessizlik oldu.
Maske ile gezmeye ben de sizler gibi alışkın değildim.Bunun yanı sıra astım oluşumda bu maske takma olayını bende eziyete çevirdi.

Velassılkelam,maske ile yaşamak zorunda olan hastalarımıza Allah şifa versin.Özellikle kanser hastaları maske ile gezmek zorunda ve biz bu hastaların maske ile yaşadığı zorluğh hiç anlamamışız.Bizlere nr kadar basit gelmiş,oysa hem nefes alma zorluğu hem fiziken ağrılar ile mücadele içindelermiş.

Başta sağlık çalışanları olmak üzere,maske ile çalışmak zorunda kalan vatandaşlarımızında Allah yardımcısı olsun.Bu kötü günler bir an önce geçsin ve sağlıklı günlerimiz gelsin.Normalleşme sürecinde maske zorunlu olduğu için ve henüz bir aşı dahi bu illete bulunamadığından ben kontrollü normalleşme sürecine geçeceğim.Gerekmedikçe evden çıkamaycağım.Bu sene için kurduğum tüm planlarımı üzülerek 2021 yazına erteliyorum.Bir sene denize girmesem,pikniğr gitmesem ve cafelere gitmesemde olur.
Dilerim kurallara uyulur ve ülkemiz ikinci ve üçüncü dalgaya yakalanmadan bu 2020 senesini sağlık ile bitirir.