2020'nin sonuna doğru gelmeye başladık.Bu sene içinde hayatta kalabilenler adeta seçilmiş insan gibi hele bir de koronaya hiç yakalanmadıysa verilmiş sadakası varmış denedebilir.

Bu pandemi döneminde ki tüm hastalarımıza acil şifa diliyor,hayatını kaybedenlere rahmetler diliyorum.Son günlerde umut verici haberler alıyoruz.Bu haberler şuan için ütopik gelse de uygulanmaya konup sonuçlarını gördüğümüzde asıl kararları insan olarak vereceği.

Her gün bir yeni aşı haberi gelirken,Türk aşısının da yakında 2. fazına geçileceğini duymak da insanı ayrıca gururlandırıyor.

Mart başında ülkemzde kendini gösteren covid -19 unda seneyi devriyesinw sayılı aylar kaldı.Bu süreçte hâlâ ben gibi evinde karantinada olanlarada bin selam olsun.

Her gün bir diğerinin aynısı olmaya devam ederken salgın hızının kesilmeyişi ve ürperten vaka sayısı da insanı endişlendirmiyor değil.

Dün de kabine toplantısından yeni yıl kararlıarı çıktı.

Bu çıkan kararlar azda olsa umut verdi.Fakat ne kadar yeterli orası muamma.Biliyorsunuz Almanya uzun bir süre kapanma kararı aldı.

Devletin de vatandaşına teşvikleri cebz etmiyor değil.Bizlerde de yılbaşındaki yasaklar keşke 15 gün olarak alınsaydı da bu dört günlük süreçten ziyade daha hızlı ve verimli bir sonuç elde edebilirdik.Öyle bir zamandayız ki buna bile şükür eder olduk.

Dilerim sokağa çıkma yasağına bir gün kala şehirler arası seyehat yasağı da gelir.Dört günlük tatil ve yeni yıl kutlamaları kapsamında ise vatandaşların bu fırsatı değerlendirip şehirler arası yolculuk yapıp virüs yayılma hızını arttıracağı ve taşıyıcı oldukları da gözlerden kaçırılmamalı.

Alının bu yeni kararlara da vatandaşların riayet etmesini bekliyoruz.