Bugünkü Haberler
Ekspres Gazetesi

YUH YANİ..!

Şimdi yazacaklarımı okuduğunuz zaman eminim ki; “yuh yani”diyeceksiniz..

Ben duyunca dedim..!

Balıkesirspor Baltok’un Ali Hikmet Paşa Tesislerindeki antreman sahasının durumu belli. Bildiğin ‘patates tarlası’. Zaten dar bir kadro var ve o sahada bu mevsimde antreman yaparken sakatlanmamak tamamen şansa bağlı..! Tabiki birde haftanın bir günü lütfen(!) olarak verilen İsmail Akçay Tesislerinin sahası var. Balkes o sahada bazen haftada bir bazen de 15’de bir antreman yapabiliyor. Nedenini geçtiğimiz aylarda belirtmiştim. Hatırlamayanlarınız için bu nedeni bir kez daha yenilemekte yarar var. Balıkesir’in spor tarihindeki önemli isimlerinden birisi olan İsmail Akçay isminin verildiği tesise Balıkesirspor Baltok’un antreman için girmesini istemiyormuş. Bunun nedeni ise pistte çalışan atletlerin  rahatsız olmalarıymış. ( Bunu bana aktaran Balıkesirspor Baltok As Başkanı Kemal Büyükakın..Hatta Kemal abi, bu konunun geçtiği gün  İsmail Akçay’ı arayarak konu ile ilgili konuştuğunda telefonunun hoparlörü de açıktı. Akçay aynen şu sözleri söylemişti; ‘Balıkesirspor benim tesisi kullanınca atletlerimizinin konsantrasyonu bozuluyor.!!)

Şimdi gelelim ‘yuh yani’dedirten konuya..Yani sadete..!

İşte o meşhur İsmail Akçay tesislerinde antreman başına Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Balıkesirspor Baltok’dan antreman başı 400 TL kira parası alıyormuş.. Nasıl sizde ‘yuh yani’ dediniz değil mi?.

Küçük küçük çocukların harçlıklarını kumbarada biriktirdiği ve Balkes’e bağışladığı bir düşünceden Lokman Arıcıoğlu’nun müdürlüğünü yaptığı Gençlik Spor İl Müdürlüğü zihniyetine..! Bu işte bir gariplik var.. Sanki birileri Balkes’i inceden inceye baltalamak için alttan alttan çalışıyor..!


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa