Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

BAÜN’de Hıdrellez Şenliği Gerçekleştirildi

Balıkesir Üniversitesinde; Fen-Edebiyat Fakültesi,

Balıkesir Üniversitesinde; Fen-Edebiyat Fakültesi, Balıkesir Yöresi, Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Yaratıcı Yazarlık ve Uygulamalı Edebiyat Öğrenci Topluluğu iş birliğinde Hıdrellez Şenliği gerçekleştirildi.
Fen-Edebiyat Fakültesi önünde gerçekleştirilen etkinliğe; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Prof. Dr. Fatih Satıl, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Şahin, senato üyeleri, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Kültür ve Turizm İl Müdür V. Aytekin Yılmaz, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Balıkesir Yöresi, Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Şimşek Umaç ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğdubay’ın açılış konuşmalarını yaptığı etkinlikte daha sonra Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalından Prof. Dr. Satı Kumartaşlıoğlu da “Kültürümüzde Hıdrellez” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
Müzik dinletisi, mani söyleme, dilek ağacı etkinliklerinin de gerçekleştirildiği program, pilav ayran ikramı ile sona erdi.