Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

BURHANİYE’NİN YEŞİL ALANLARI ARTIYOR

İlçe genelinde yeşil alan ve park sayılarını sürekli arttıran Burhaniye Belediyesi, İskele Mahallesi Adyar Mevkii’nde yeni park yapımı için kolları sıvadı.

İlçe genelinde yeşil alan

Yaklaşık 1500 metrekare alan içinde kurulacak parkın içerisinde çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini olumlu etkileyecek çocuk oyun grubu ve spor aletleri de yer alacak. Zemin düzenlemesi ile başlayan peyzaj çalışmaları kapsamında yeşil alana palmiye ağaçları dikildi. 5 adet palmiye ağacının dikimi ile çalışmaların ilerlediği parkın, yaz sezonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Göreve geldiği günden beri Burhaniye’ye çok sayıda park ve yeşil alan kazandıran Ali Kemal Deveciler, “Vatandaşlarımızın açık havada spor yapabilmeleri, çocukları ile kaliteli vakit geçirebilmeleri için yeşil alanlarla güzel Burhaniye’mizi daha da güzelleştirmek gayesindeyiz. Yeşil alan ve parklarımızın sayısını arttırmak bizim için daha sağlıklı, daha mutlu toplum demek. Park Bahçeler Müdürlüğümüz yeni parkımızı da yaz sezonuna kadar tamamlayacak ve halkımızın kullanımına sunacağız” dedi.