Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

MÜSİAD’TA DEMİRBAŞ DÖNEMİ

MÜSİAD Balıkesir Şubesi’nin 2. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Yapılan toplantı sonrasında Tuğrul Demirbaş MÜSİAD Balıkesir Şubesinin yeni başkanı olarak görevi devraldı.

MÜSİAD Balıkesir Şubesi’nin 2.

Toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aktaş, Karacabey Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Uzun, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, MHP İl Başkanı Niyazi Tunç ve MÜSAİD Kadın Balıkesir ile MÜSİAD Balıkesir Şubesi üyeleri katıldı.

Toplantı, Kuran-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, Başkan Erdem Özer’in açılış konuşmasıyla devam etti. MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz 2019 yılında yapılan Genel Kurul’da söz verdiğimiz gibi sağa sola bakmadan, kimin ne dediğine bakmadan doğruyu söyleyeceğime, hakkın ve haklının yanında olacağıma, MÜSİAD menfaatlerini ön planda tutacağıma söz vermiştim. Ve içim rahat bir şekilde bu zamana kadar geldik. İlk Yönetim Kurulu toplantımızda ilk cümlem ‘Niyet hayır, akıbet hayır’ demiştim. Ve Rabbim hayırlısıyla alnımız ak, başımız dik bir şekilde değerli dostum, ilk gündem bu ana kadar beraber olduğumuz ve bundan sonra da hep beraber olacağımız Tuğrul kardeşime ve Yeni Yönetimine devrediyoruz.” Tuğrul Demirbaş’ın konuşması şöyle kaydedildi: “MÜSİAD Balıkesir Şubemizin 2. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Hepinize, yeni yönetim kurulumuz adına saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Bu göreve bizi layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum. 4 yıldır birlikte görev yaptığımız Erdem Özer Başkanımıza ve Yönetim Kurulu üyelerimize huzurlarınızda ayrıca teşekkür ediyorum. MÜSİAD demek sadece bulunduğu coğrafyadaki hizmet sorumluluğu ve faaliyetler demek değildir. Biz dünyanın dört bir yanında hizmetlerimizi sürdürürken, dünyadaki gelişen hadiselere de duyarsız kalamayız. Bunun en acı örneklerinden biri de Ekim ayından bu yana yüreğimizi yakan Gazze’deki işgal ve soykırımdır. Filistin’de meydana gelen insani dramı, bu gayrimeşru işgali, İsrail’i ve destekçilerini kınıyor, Filistinli kardeşlerimiz için ise üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşayan kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Allah en yakın zamanda tüm mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize bir çıkış yolu ve ferahlık lütfetsin. Katılımlarınızdan dolayı hepinize saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun.” Başkan Tuğrul Demirbaş’ın konuşmalarının ardından, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aktaş’ın Başkanlığında oluşturulan Divanın gerçekleştirdiği Genel Kurulda Başkanlık Erdem Özer’den Tuğrul Demirbaş’a devredildi.