Altıeylül Kurtuluş etkinlikleri için geri sayım başladı. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı Plevne Mahallesi’nde yapımı devam eden İsmail Akçay Parkı ve Millet Kıraathanesi’ni 6 Eylül’de yapılacak olan açılış öncesinde yerinde inceledi.

MİLLET KIRAATHANESİ 6 EYLÜL’DE AÇILIYOR

Plevne mahallesinde yapım çalışmalarında sona gelinen İsmail Akçay Parkı’nda incelemelerde bulunan Başkan Hasan Avcı açılışının 6 Eylül’de yapılacağı müjdesini vererek sözlerine şu şekilde devam etti; “ 2018 yılı şantiye yılı demiştik. O çalışmalara başladığımız yerlerden biri de burasıydı. Yapımı tamamlanmak üzere olan parkımızın kafeterya kısmını bir iki gün içinde açıyoruz. Millet Kıraathanesi kısmı tamamen bitti. Milli Kütüphaneler Genel Müdürü ile bir protokol imzaladık. Önümüzdeki hafta burayı hazır hale getirecekler. 6 Eylül Cuma günü 18.00’de açılışını yapacağız. İsmail Akçay abimizin şanına yakışan bir park oldu. Çocuklarımızın da hem kütüphanesinden istifade edecekleri, derslerini yapabilecekleri, farklı etkinlikler için kullanabilecekleri ayrı bir salonu olan alanı mahallemize kazandırmış olduk. Plevne mahallemiz başta olmak üzere Altıeylül’de yaşayan bütün vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Mahallelerimizde vatandaşlarımızın istifadesine sunabileceğimiz Millet Kıraathanesi yapacağız dedik. Bunlardan ikincisi; 2. Gündoğan mahallemizde Cuma Pazarı yanına kaba inşaatı biten Sultan Alparslan Kültür Evi. Ayrıca Asuva park yanındaki alanda kapalı yüzme havuzu projemizin içinde çocuklarımızın gençlerimizin yararlanabileceği 350 m2’lik bir alanı da Millet Kıraathanesi ve Kafeterya bölümü olarak ayırdık. Kademe kademe bütün mahallelerimizi planlamaya alıyoruz “ dedi. 6 Eylül’de açılışı gerçekleştirilecek olan İsmail Akçay Parkı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Avcı; “İsmail Akçay Parkı’nı vatandaşlarımızın 24 saat kullanımında olabilecek, aktif ve canlı bir alan haline getirdik. Muhtarlık binamızı temizledik. Parkımızın %95’i bitti. Çok yakında oyun gurubu montajı yapılacak.” dedi.

KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ YAKLAŞIYOR

Balıkesir’in kurtuluş gününün 6 Eylül olması nedeniyle, Altıeylül Kurtuluş Etkinlikleri’nin yaklaştığına dikkat çeken Başkan Hasan Avcı yapılacak olan etkinlikler hakkında da bilgiler verdi. 6 Eylül günü başlayacak etkinliklerin bu yıl dolu dolu geçeceğini belirten Başkan Avcı sözlerine şu şekilde devam etti; “Kurtuluştan adımızı aldık. Bu yüzden Altıeylül’ü dolu dolu geçirmeyi planladık. 6 Eylül 18.00’de İsmail Akçay Parkı ve Millet Kıraathanesi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Aynı akşam Geleneksel Sünnet Şölenimiz olacak. 7 Eylül’de İsmail Akçay Pisti’nde çocuklarımızı atletizme teşvik etmek ve bu konuda merak uyandırmak için Çocuk Atletizm Şenlikleri yapacağız. 8 Eylül’de Balıkesir’i uluslararası arenada tanıtan, Uluslararası İsmail Akçay Yol Koşusu’nu gerçekleştireceğiz. Altıeylül güreşlerini yeniden canlandırmak adına 10 Eylül günü de Balıklı mahallemizde Yağlı Güreş etkinliğimiz olacak.  11 – 12 – 13 – 14 – 15 Eylül’de de Asuva Park yanında kurulacak olan açık hava sinemamızda vatandaşlarımızla birlikte dolu dolu ve güzel bir hafta geçireceğiz” dedi. İlçe genelinde projelerin devam ettiğini belirten Başkan Hasan Avcı vatandaşları Kurtuluş etkinliklere davet ederek birlik ve beraberlik içinde güzel bir hafta olmasını diledi.