Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Ulaşım hizmetleri konusunda Ayvalık Belediyesi’ne ve Sivil toplum örgütlerine gelen istek, şikayet, talep ve önerileri çözüm önerileriyle birlikte Balıkesir Büyükşehir Meclis gündemine taşıdı.

 

 

Ergin “Ayvalık genelinde yaşanan ulaşım sorunlarını daha önce de dile getirmiştik. Ayvalık Yerel inisiyatifinin topladığı 4000 imzayı da ulaştımıştık ancak henüz bir geri dönüşüm alamadık.Bunun üzerine 6 ekim de yine Yerel İnisiyatif bir form düzenledi ve Ayvalık ulaşımı için ivedilikle çözülmesi gereken sorunları başlıklar altında topladı ve bizden bu sorunları meclis gündemine getirmemizi istedi. Ayvalık Belediye Başkanı olarak Meclis Üyelerimizle beraber ve Ayvalık halkının sözcüsü olarak ulaşım sorunlarımızı size aktarmak istiyoruz.” dedi

Başkan Mesut Ergin sorunların çözülebilir seviyede olduğunu belirterek “Ayvalık’ ta ulaşım ücretleri yüksek. yeterli belediye otobüsü olmadığı için hastane ve otogara ulaşımın iki vasıta ile sağlandığı pek çok mahalle var ve bu büyük külfet oluyor.
Gün içerisinde makul bir süre ücretsiz aktarımın yapılabilmesini sağlayacak düzenlemenin ele alınması, Otobüs sefer sayılarının arttırılması, Aylık abonman kartı çıkarılması, Yasa ile belirlenen ve yurt çapında uygulanan her türlü indirimden Ayvalık halkının tüm araçlarda faydalanmasının sağlanması ( verilmiş bir haktan mahrum edilmiş durumda Ayvalık ), Araçlara ve duraklara ücret tarifesi ve saatlerinin asılması ve denetlenmesi, Otobüs duraklarının iyileştirilmesi ve gerekli yerlere yeni durakların yapılması gibi konular var” dedi

Başkan Ergin, Türkiye’nin en yaşanılır yerlerinden biri olarak gösterilen Balıkesir’in kültür ve turizm yüzü olan Ayvalık’ta ulaşım sorununun acilen çözümlenmesi gerektiğini, yaz mevsimiyle bereber artan nüfus bu sorunları daha da büyüdüğünü ve turizmi de dolaylı yoldan olumsuz etkilediğinin altını çizdi. Ergin sözlerini, acil çözüm isteğiyle Büyükşehir Belediye Meclis Gündemine alınmasını Ayvalık Belediyesi olarak ve Ayvalık halkı adına talep ederek tamamladı. sivil toplum örgütlerinden ve Ayvalık Belediyesine gelen istek ve şikayetlerle belirlenen sorunlar ve çözüm önerileri Balıkesir Büyükşehir Meclis gündemine taşıdı.