Kenti birlikte yönetme adına Vali Ersin Yazıcı, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

 

Esnafların ekonomiye kazandırdığı katma değerin önemine vurgu yapan Vali Yazıcı, “Siz umutlu olursanız bilin ki Türkiye de umutlu olur. Yenilikleri takip ederek, Balıkesir’i hep birlikte daha güzele, daha iyiye hazırlayacağız. Tek düşüncemiz Balıkesir’dir, hemşehrilerimizdir. Balıkesir bizim için çok değerli. Bu şehirde herkesin sesine kulak veriyoruz. Her geçen yıl değişik alanlarda markalaşan Balıkesir, herkese kapısını açacak. Şehre, gelen misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayacağız.” dedi.

BALIKESİR OLARAK GÖREVE HAZIRIZ
Balıkesir için “ben” değil, “biz” ilkesiyle hareket edeceklerinin altını çizen Vali Yazıcı, “Kentin tüm kurumlarını değerli görüyoruz. Ülkemizin birliği, dirliği, ekonomik ve sosyal refahı adına bizden ne talep edilirse, Balıkesir olarak göreve hazırız. Birlikte daha da çok çalışarak ilimizin her alanda büyümesine katkı sunmanın gayreti içerinde olmalıyız.” dedi.

BİZİM YÖNETİM ANLAYIŞIMIZDA BİRLİKTE YÖNETME İLKESİ VAR
Devletin en önemli görevinin vatandaşın ihtiyaçlarını, sorunlarını zamanında ve süratle gidermek olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Esnafımızın, ülkemiz ekonomisi açısından üstlendikleri görev elbette ki çok önemli. Bizim yönetim anlayışımızda birlikte yönetme ilkesi vardır. Bunun gereğini yerine getiriyoruz. Esnafın talep ve beklentilerini dinlemek, varsa sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunmak üzere önümüzdeki süreçte de çeşitli bölgelerde esnaf ziyaretlerimizi sıkça gerçekleştireceğiz.”dedi.

ESNAFIN DEĞERLİ OLDUĞUNU BİZE HİSSETTİRDİ
Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem ise yaptığı konuşmada; “Geldiği günden bugüne kadar esnaf dostu bir Vali oldu. Esnafın değerli olduğunu bize verdiği değerle ve her noktada yanımızda olmasıyla hissettirdi. Şahsım ve esnaf odaları birliği oda başkanı olarak Sayın Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.”dedi.
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde düzenlenen toplantıya, Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Birlik Başkanvekili Hasan Soysal, Birlik Genel Sekreteri Hüseyin Saran, Burhaniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Bayram, Burhaniye Şoförler Odası Başkanı Cezmi Kazar, Burhaniye Berberler Odası Başkanı Şükrü Softa, Havran Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Soysal, Havran Şoförler Odası Başkanı Fikret Keser, Havran Sebzeciler Odası Başkanı Murat Hançer, Gömeç Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Duran, Ayvalık Şoförler Odası Başkanı Aziz Ciddi, Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Melih Çakırca, Ayvalık Sebzeciler Odası Başkanı Elmas Özmen, Altınova Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Süleyman Bağkazan katıldı.