AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Gününde Balıkesir’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Başaran, Türkiye’nin göçmen politikasının dünyaya örnek olduğunu söyledi.

 

Dünya çapında göçmen haklarının tanımasını ve göçmenlerin yaşadıkları sorunlar konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen 18. Aralık Uluslararası Göçmenler Gününde Balıkesir’de bulunan Uluslararası Öğrenci Derneği Federasyonu Balıkesir Şubesi bir akşam yemeği düzenledi. Yemeğe AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran katıldı. Şube Başkanı Abdullah Sagay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte Balıkesir’de öğrenim gören üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Ekrem Başaran, öğrencilerle tanışarak sohbet etti. Derneğin önemli bir ihtiyacı karşıladığını belirten Başaran, hem akşam yemeği hem de diğer faaliyetleri için emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Türkiye’nin göçmen politikasının dünyaya örnek olduğunu ifade eden Ekrem Başaran, “Tarih boyunca ırk, din, dil, etnik köken ayrımı yapmadan herkese kucak açan bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.