Burhaniye Turizm Kültür Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Briç Turnuvası tamamlandı.

Bu yıl 30.su yapılan Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Burhaniye Belediyespor Kulübü tarafından Briç Turnuvası düzenlendi. Ahmet Akın Kültür Merkezinde gerçekleşen müsabakalarda Genel haricinde üç kategoride müsabaka yapıldı. Dereceye girenlere ödülleri Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli ve Meclis Üyesi Oktay Erbalaban tarafından verildi.

Düzenlenen turnuva açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Briç Federasyon başkanıyla yaptığı görüşmede olumlu gelişmeler olduğunu söyleyerek “Federasyon Başkanına kulüpler arası Türkiye Şampiyonasını burada yapın bende size destek vereyim dedim. Böyle bir girişimimiz oldu. Biz hazırız. Belediye olarak bekliyoruz ve desteğimiz sonsuz. Burhaniye’yi Türkiye’de Kültür Sanat ve Sporun her branşında adından söz ettirecek ev sahipliği yapacak Türkiye’ye ye hitap edecek bir ilçe yapmaya kararlıyız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Avrupa ve Türkiye şampiyonlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık iki yüz çiftin katıldığı müsabakalar oldukça çekişmeli geçti.