Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre öncesinde adaylık açıklamaları da art arda gelmeye başladı. Karesi Kent Konseyi’nde yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkan Yardımcısı Murat Karacan, CHP İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde il başkanlığına bir isim daha adaylığını açıkladı. Balıkesir kamuoyunun Karesi Kent Konseyi’nde sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliği konularında yaptığı çalışmalarla yakından tanıdığı Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkan Yardımcısı Murat Karacan’ın, il başkanlığına aday olacağı ve önümüzdeki günlerde basın açıklamasıyla resmi açıklamayı yapacağı öğrenildi. Proje ve çalışmalarıyla başta yerel yönetimler olmak üzere yıllarca özel sektör ve kurumlara da katkılar sunan Murat Karacan, yeni isimlerle siyaset sahnesine girmek için kolları sıvadığı öğrenildi. Balıkesir’in çok önemli bir noktada yer almasına rağmen siyasetten hak ettiği değeri alamadığını vurgulayan Karacan, şehrin gelişmesi adına ortaya koyacakları çalışmalarla kente ve Balıkesirlilere hizmet etmek istediğini kaydetti.

 

“ARTIK YENİ ŞEYLER KONUŞMALIYIZ”

 

Çözüm üretecek bir anlayışı siyasete getirmek için CHP İl Başkanlığına aday olduğunu dile getiren Murat Karacan, “Kent ölçeğinde Balıkesir’in kaynaklarını nasıl daha verimli kullanacağını, yapacağı çalışmalarla ortaya koyacak yeni bir muhalefet anlayışına ihtiyaç var. Balıkesir’in kentsel metabolizmasını, entegre ve uzun vadeli planlarla yönetecek, çeşitli altyapı ve hizmet maliyetlerini azaltacak, kent ve yaşayanların adına tasarruf edecek bir muhalefet anlayışına ihtiyaç var. Koltuk siyaseti yapmayacak, strateji, politika üretebilecek bir anlayış bahsettiğimiz.  Ekonomik ve ekolojik yıkıma dur diyebilecek, çözüm üretebilecek bir anlayışa, kariyer planlarının içine katılan bir şehri hep birlikte yaratma anlayışına ihtiyacımız var.  Yolumuz Atatürk ve Cumhuriyet’in çizdiği aydınlık yoldur” dedi.