Balıkesir Çinli Tur Operatörlerini Ağırlamaya Hazırlanıyor!

ÇİNLİLER BALIKESİRE GELİYOR

GMKA koordinatörlüğünde, 30 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında Balıkesir’e gerçekleşecek Çinli Tur Operatörleri Buluşması programı için 30 Temmuz 2019 tarihinde Ayvalık Ticaret Odası ev sahipliğinde bir hazırlık toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, GMKA Yetkilisi Kerem Öner ve Candan Şahin, Burhaniye Ticaret Odası Meclis Başkanı Hasan Varol, Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aysel, Ayvalık Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Sıray, Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık İlçe Kültür Turizm Müdürü Yasemin Gençer, Ayvalık İlçe Kültür Turizm Danışma Bürosu personeli Taner Kömür katıldı.

Toplantıda 3 Ekim 2019 tarihinde Edremit’ten başlayacak ve 6 Ekim’de Bandırma’da sona erecek olan programın detayları ve hazırlık aşamaları görüşüldü.

Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, “Bu ziyaretler bölgemiz için çok değerli. Uzak Doğu’nun nüfus yoğunluğu büyük bir turizm potansiyeli yaratıyor. Çinli Tur Operatörlerinin ziyareti, belki de Çinliler için bölgemize yeni bir turizm rotası oluşturabilir. Bu gibi durumlar sadece bölgemizin turizmine katkı sağlamakla kalmıyor. Geleneksel ürünlerini tanıtma fırsatı, bölgesel kalkınma hareketi yaratıyor. Sonuçta buraya gelecek bir turist burada kalırken, Edremit’in zeytin ve zeytinyağını yiyecek, Edremit’ten alışveriş yapacak. Edremit Ticaret Odası olarak bize düşen görevleri en iyi şekilde tamamlayacağız” açıklamalarında bulundu.