Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü herkes için temel bir hak ve değer olan toplumsal kadın-erkek eşitliğinin hayata geçmesi için, bölgedeki kadın örgütleriyle ortaklaşa çalışmalar yapmaya devam ediyor

4 Ağustos Pazar günü saat 13.00’de Orhan Peker Sanat Galerisi’nde yapılan panele Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in eşi Canan Ergin, Ayvalık Belediye meclis üyeleri Tülay Çankaya ile Funda Öztolan, Burhaniye Belediye meclis üyesi Songül Erkeskin, Edremit Kent Konseyi Başkanı Özlem Aytekin’in yanı sıra Edremit, Burhaniye, Dikili ve Ayvalık’tan sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Ayvalık Kadın İnisiyatifi’nin de katkılarıyla düzenlenen panelin moderatörlüğünü Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Özbek üstlenirken, panelde Yerel-iz Derneği’nden İkbal Polat “Mevcut Uygulamalardan Hareketle Yerel Yönetimlerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülriz Uygur da “Kadına Karşı Şiddeti Önlemede Üniversite Ve Yerel Yönetim İşbirliği Ve Hukuki Düzenlemeler” konularına değindiler.

Edremit Körfezi’nde kadına yönelik şiddet davalarını takip eden Avukat Filiz Sonsuz “Kadın Hareketleri Ve Belediyeler”, Ayvalık Kadın İnisiyatifi’nden Nebahat Dinler “Ayvalık Kadın İnisiyatifi ve Yerel Siyasetteki Yeri”, Ayvalık Belediyesi Kadın Danışma Evi’nden Sosyolog Zeynep Cantürk Batur “Ayvalık’ta Kadın Danışma Merkezi Pratiği” ve Edremit Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden Aysun Can ile Sosyolog Özlem Yalçınkaya “Edremit Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Politikaları” konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.