Afyonkarahisar’da yapılan Enerji Kentler Birliği, Ekim Ayı Encümen Toplantısı ve “Yenilenebilir Enerji Sektöründe Belediyelerin Rolü” konulu panel düzenlendi.

Eski adı Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği olan Enerji Kentler Birliği üyesi Belediyeler Afyonkarahisar’da bir araya geldi. 9 büyükşehir, 14 il, 87 ilçe ve 5 beldeden oluşan Enerji Kentleri Birliği’nin toplantısında Edremit’i Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan temsil etti. Ekim Ayı Encümen Toplantısı Meclis toplantısında 2019 yılı bütçesi görüşülerek onaylanırken, birlik norm kadro iptal ihdası, birliğe yeni katılımlar, adı değiştirilen birliğin yeni logo ve kurumsal kimliği görüşüldü. Toplantının ardından “Yenilenebilir Enerji Sektöründe Belediyelerin Rolü” konulu panel gerçekleştirildi. Program daha sonra birliğe üye olan tüm belediye başkanlarının katılımıyla AFJET Elektrik Üretim Merkezi ile jeotermal ısıtma sistemi incelenecek ve jeotermal seralara yönelik teknik gezi düzenlendi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Bölgemizde doğaya uyumlu ve alternatif olabilecek enerji üretimiyle ilgili olarak yetkililerle verimli bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.