BAKANA YAKIN MARKAJ

AK Partili Milletvekili Mutlu Aydemir, Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı’yı da yanına alarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

10 NUMARALI FORMA

Bakandan, Atatürk Stadı’na revizyon ve altyapıya destek sözü alan Aydemir, Balıkesirspor’a sözde değil özde desteğin önemine vurgu yaptı.


 

AYDEMİR’DEN BALIKESİRSPOR’A DESTEK

 

TBMM çalışmalarının tamamlanması müteakip Ak Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkanlığı görevlendirmesi ile 23- 24 Temmuz tarihlerinde Elazığ ve Tunceli il ziyaretlerine çıkan Aydemir, Ankara dönüşü ayağının tozu ile Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı ile beraber, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Pursaklar Gençlik Merkezi’nde ziyaret etti.

 

Ziyaret öncesi Pursaklar Gençlik Merkezi’ni gezen Aydemir, burada gençlerle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Çalışmalara eşlik eden Aydemir, “Bu gibi aktivite merkezlerinin ilimize kazandırılması için elimizden gayreti gösterip, Balıkesir’imize hak ettiği yatırımları getireceğiz” dedi.  Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşen Aydemir ve Balıkesirspor Kulüp Başkanı Kadir Dağlı’nın ziyaretinde, konu ağırlıklı olarak Balıkesirspor olsa da Balıkesir’de ciddi oranda genç nüfus olduğuna dikkat çeken Aydemir, “Balıkesir’imizi eğitimde, kültürde ve sporda hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Bunun için önemli projeler üzerinde duruyoruz, hayata geçiriyoruz. Bugün de Sayın Bakanımızla stadyumumuzun revizyonu, yaz aylarında özellikle sahil şeridimizde yazlıkçılarımızın akını ile genç nüfusun artması yeni halı sahaların, Gençlik merkezlerinin ilimize kazandırılması, spor aktivitelerin çoğaltılarak gençlerimiz için ilimizin cazibe merkezi haline dönüştürülmesini ele aldık” dedi.  Balıkesir Atatürk Stadyumu’nun revizyonu ve altyapıya destek sözü alan Aydemir, Bakan Kasapoğlu’na vermiş olduğu destek sözü için tüm Balıkesir şehri adına teşekkür etti.

DAĞLI BALKES FORMASI HEDİYE ETTİ

Ziyarette Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun adının yazılı olduğu formayı kendisine takdim etti. Formayı kabul eden Kasapoğlu, Balkes’in kendisi önemli bir yeri olduğunu dile getirerek ziyaretlerinden dolayı Pakize Mutlu Aydemir’e ve Kadir dağlıya memnuniyetini ifade etti.