Balıkesir Şehir Hastanesi’nde Laboratuvar Teknisyeni olarak görev yapan  ve 2014 yılından itibaren Balıkesir Sağlık-Sen Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Nihat Erzi, basınla kahvaltıda buluşarak yaklaşan seçimlerde aday olacağını açıkladı

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek Balıkesir Sağlık-Sen Şubesi’nin 3 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek olan 5. Olağan Genel Kurulu’nda aday olacağını açıklayan Balıkesir Sağlık-Sen Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nihat Erzi’ye, sendika üyeleri de kahvaltıya katılarak destek verdi.

“ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN ÇEKİNMEDİM”

Balıkesir Şehir Hastanesi’nde Laboratuvar Teknisyeni olarak görev yapan Balıkesir Sağlık-Sen Şube Başkan Adayı Nihat Erzi, 2004 yılında üye olduğu Balıkesir Sağlık-Sen’de yoluna başkan olarak devam etmek istediğini belirterek “Mukaddes dava olarak gördüğüm, değerler sendikacılığının bir mensubu olmaktan hep onur duydum ve duyacağım. Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev sürem boyunca inandığım değerler doğrultusunda şahsen; ailem başta olmak üzere birçok şeyden fedakarlık göstererek, sıkılmadık el, dokunulmadık yürek, sahip çıkılmadık bir üye, gezilmedik ve gidilmedik bir nokta bırakmamaya çalıştım. Elimi, üyelerimizin menfaati için taşın altına koymaktan hiç bir zaman çekinmedim. Tarafıma tevdi edilen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirdim. Açıkça ve bu konuda tevazu gösteremeyerek belirtmek isterim ki gayret ve çabalarımdan dolayı, gönlüm ve vicdanım oldukça rahattır.” dedi.

“KİMSEYİ KÜSTÜRMEYECEK, ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ”

Mevcut Balıkesir Sağlık-Sen yönetiminin 4 yıllık görev süresi artık bitmiş olması nedeniyle delege seçimlerinin başlayarak, yeni başkanın ve yönetim kurulunun belirleneceği seçim sürecinin de başladığını belirten Erzi “Bu başlayan yeni seçim sürecinde; Balıkesir Sağlık-Sen’imizin inandığı hedefler doğrultusunda, Balıkesir de salladığı bayrağı daha ileriye götürebilmek adına; aşkın, sabrın ve hoşgörünün sembolü olan Hz. Mevlana’nın ‘El sendedir, dil sende, diken sende, gül sende. Her an imtihandasın, ağlasan da, gülsen de.’ diyerek hayatın özetini yaptığı sözünden hareketle; bütün üyeleriyle iç içe, bütün üyelerini kucaklayan, kimseyi dışlamayan, kimseyi küstürmeyen, kimseyi ötekileştirmeyen, üyelerinin dertleriyle hemhal olan, güleceksek de ağlayacaksak da beraberiz diyebilen, genç ve dinamik bir ekiple, gece gündüz demeden, bayram, tatil demeden çalışmanın, Balıkesir’deki mimarı olmaya talibim.” ifadelerini kullandı.

“SÖZ SAHİBİ OLMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Yapılan seçim sonucunda göreve gelirse; yönetim kuruluyla beraber yapacağı çalışmalarla ve şeffaf yönetim ilkesiyle hareket edeceklerini söyleyen Nihat Erzi “Sağlık – Sen’imizin; her üyesiyle bir bütün olduğunu, her platformda hissettireceğiz. Bütün üyelerimize; kuracağımız daha aktif temsilci ağlarımızla, aidiyet duygunun ne demek olduğunu, nasıl olması gerektiğini inşallah  göstereceğiz. Balıkesir Sağlık-Sen’imizin; dinlenen, söylediklerine değer verilen, önemsenen, ülke meseleleri de dahil söz hakkına sahip olan bir sendika olması için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

“ÇİZGİMDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM”

Kibirden uzak bir vizyon ve misyon izleyeceklerini belirten Erzi “Empati duygumu yüksek tutarak, sağlık çalışanlarımızın haklı taleplerine yoğunlaşıp, çözüm odaklı bir şekilde, sendikamıza ve toplumumuza karşı olan sorumluluğumun da farkındalığını hissederek, değerlerimizi hep bir adım öteye taşımak amacıyla gece gündüz demeden, durmadan çalışacağıma, belirttiğim ve bilmiş olduğunuz çizgimden asla vazgeçmeyeceğime siz değerli üyelerimiz ve basın mensuplarımız önünde söz veriyorum. Bu vesile ile Balıkesir Sağlık-Sen Şube Başkanlığına aday olduğumu, siz değerli basın mensupları vasıtasıyla, Balıkesir kamuoyuna ve özellikle Sağlık-Sen’imizin değerli üyelerine ilan ediyorum. Ağabeyimiz Mehmet Akif İnan’ın “İnanca teslim olmayan akıl, ne kadar üstün olursa olsun, bâtıla hizmetten başka bir şeye yaramaz.” dediği gibi, aklımız inancımıza Elhamdülillah teslimdir ve Allah, aydınlık olduğuna iman ettiğimiz Hak yolda, Hak’kı Hak bilmeyi ve Hak’ka hizmet etmeyi nasip etsin.” ifadelerine yer verdi.

Açıklama sonrasında günün anısına Sağlık-Sen Üyeleri hep birlikte selfie yaptılar.