Balıkesir Rotaract Kulübü, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ve Gram Sanat’ın ortaklaşa düzenlediği etkinliğe yaklaşık 20 çocuk katılım gösterdi.

Balıkesir Rotaract Kulübü, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ve Gram Sanat’ın ortaklaşa düzenlediği etkinliğe yaklaşık 20 çocuk katılım gösterdi. Gün boyunca eğitici oyunlarla vakit geçiren katılımcı çocuklar, daha sonra kendi fotoğraf çerçevelerini tasarladı. Yaratıcılıklarını konuşturan çocuklar yaptıkları çerçeveler ile beğeni topladı. Bu sırada eğitici oyunlara devam ederken Gram Sanat Fizyoterapisti Meryem Ünal eşliğinde çocuklara motor fonksiyon ve refleks değerlendirme testi yapıldı. Testin ardından 2.5 metre uzunluğunda bir kağıda hep birlikte resim yapan çocuklar, hem birlikte çalışmayı öğrendiler hem de yeteneklerini sergilediler. Etkinliğin sonunda ise kendi yaptıkları çerçevelere fotoğraflarının konmuş hali hediye edildi.

“Toplumun her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz ”
Kulüp başkanı Hanne Yıldırım “İkincisini düzenlediğimiz bu etkinlikte göçle ülkesini terk etmek zorunda kalmış olan çocukların yaşadıkları sıkıntılardan uzaklaşarak mutlu bir gün geçirmelerini, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak bizim için çok önemliydi. İlerleyen günlerde bu etkinliğin benzerini kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar için de gerçekleştireceğiz. Balıkesir Rotaract Kulübü olarak toplumun her kesimine ulaşmak bizim için çok önemli, bunun için çalışıyoruz. Etkinliğe ev sahipliğiyaptığı için SGDD Balıkesir Şubesi’ne ve verdikleri destek için Gram Sanat’a çok teşekkür ederiz.” dedi.